Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Świętokrzyskie: Więcej pieniędzy z UE na łącznicę 582. Koniec prac w połowie roku

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
17-01-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Świętokrzyskie: Więcej pieniędzy z UE na łącznicę 582. Koniec prac w połowie roku
Fot. MS (zdjęcie ilustracyjne)
Budowa łącznicy Czarnca – Włoszczowa Północ będzie mogła zostać zakończona dzięki zwiększeniu dofinansowania z funduszy UE – zapowiadają władze województwa świętokrzyskiego. Dodatkowa kwota z RPO pozwoli zakończyć prace dodatkowe, które doprowadziły już do wydłużenia terminu inwestycji o przeszło dwa lata.

Dofinansowanie ze środków RPO Województwa Świętokrzyskiego wynosiło dotychczas ponad 36 mln zł (przy całkowitej wartości inwestycji ok. 42, 8 mln zł). Po zmianach kwota wsparcia wzrośnie o 767 tys. zł (do 37,14 mln zł), a koszt budowy – aż do 53,59 mln zł. Aneks do umowy o dofinansowanie podpisali marszałek województwa Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Tomasz Jamka, dyrektor Regionu Południowego Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK Mateusz Wanat oraz zastępca dyrektora Piotr Grawicz. Zwiększenie dofinansowania ma pozwolić na wykonanie koniecznych prac dodatkowych. Będą to badania archeologiczne, budowa schodów skarpowych, wydłużenie muru oporowego, a także wykup nieruchomości.

Nowa linia o długości 3,2 km połączy Centralną Magistralę Kolejową z linią 61. Budowa linii kolejowej 582 Czarnca – Włoszczowa Północna ma skrócić czas podróży z Kielc do Warszawy, umożliwiając uruchamianie pociągów w tej relacji przez CMK. Czas przejazdu ma wynosić zaledwie 2 godziny i 20 minut. Łącznica ma służyć także pociągom towarowym, które będą mogły pokonywać ją z prędkością 80 km/h (pasażerskie – 100 km/h). – To jedno z najważniejszych w naszym regionie przedsięwzięć z obszaru komunikacji kolejowej – mówi cytowany w komunikacie samorządu wojewódzkiego marszałek Bętkowski. Samorząd zapewnia, że inwestycja jest już w fazie końcowej.

Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, inwestycja ma duże opóźnienie. Początkowo planowano oddanie jej do użytku już w grudniu 2019 r. Termin przesunięto najpierw o 7 miesięcy, tłumacząc to rozszerzeniem zakresu prac. Potem PKP PLK zapowiadały otwarcie łącznicy w grudniu 2021 r., jednak również tej deklaracji nie udało się dotrzymać. Obecnie podawany termin to druga połowa 2022 r.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5