Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Stadler zbuduje bateryjno-elektryczne Flirty dla Chicago

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
22-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
23-02-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Stadler dostarczy operatorowi z Chicago 8 akumulatorowo-elektrycznych zespołów trakcyjnych z opcją dostawy kolejnych. To kolejny sukces szwajcarskiego producenta w USA, po rozszerzeniu zamówienia na pojazdy wodorowe dla Kalifornii.

Stadler otrzymał kontrakt na dostawę do 16 akumulatorowo-elektrycznych zespołów trakcyjnych (BEMU) dla operatora Metra, który zajmuje się prowadzeniem kolejowych przewozów aglomeracyjnych w Chicago i okolicach. Metra zamierza wprowadzić nowe spalinowo-elektryczne Flirty na linię Rock Island z Chicago z LaSalle Street Station do Joliet. Metra zamawia dwuwagonowe jednostki (z dodatkowym przedziałem silnikowym pomiędzy członami), które później będzie można powiększyć o jeden lub nawet dwa wagony.

Specjalne zimowe wyposażenie

Zgodnie z ustawą Buy America Act pojazdy będą produkowane w Stanach Zjednoczonych i zaprojektowane tak, aby spełniały standardy amerykańskiej ustawy o osobach niepełnosprawnych (ADA) i Federalnej Administracji Kolei (FRA).

– Po raz pierwszy wprowadzamy bezemisyjną technologię napędową do transportu kolejowego w mieście. To znaczący zwrot w kierunku zrównoważonej i wydajnej mobilności miejskiej. Pociągi zostaną wyprodukowane tak, aby dawały sobie radę nawet przy surowych zimach. Będzie w nich ogrzewanie podłogowe w obszarach wejścia, specjalna izolacja i dobrze uszczelnione pomieszczenia maszynowe – napisali przedstawiciele Metry.

– Uważamy, że te pociągi będą istotnym dodatkiem do naszej floty. Oprócz korzyści związanych z ochroną środowiska i redukcją hałasu mogą one również odegrać znaczącą rolę w realizacji naszej wizji zapewnienia częstszych, całodobowych usług – powiedział dyrektor generalny Metry Jim Derwinski.

Inne amerykańskie kontrakty Stadlera

W 2023 r. Stadler otrzymał od kalifornijskiego operatora kolejowego Caltrain kontrakt na opracowanie pierwszego piętrowego pociągu wieloczłonowego o napędzie akumulatorowo-elektrycznym dla USA. Ten innowacyjny pociąg wieloczłonowy umożliwia niskoemisyjną eksploatację lokalną, szczególnie na trasach, które są jedynie częściowo zelektryfikowane.

W październiku 2023 r. Stadler podpisał także ważny kontrakt: dostawę łącznie 29 pociągów napędzanych wodorem dla Kalifornijskiej Agencji Transportu Stanu (CalSTA) i Caltrans. Pierwsze zamówienie obejmuje cztery pociągi wodorowe, a na początku 2024 r. zamówiono sześć kolejnych pociągów wodorowych.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5