Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Kto zbuduje informację pasażerską w Lublińcu? [oferty]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
19-07-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Kto zbuduje informację pasażerską w Lublińcu? [oferty]
fot. PKP PLK
W Lublińcu podróżni do końca roku będą mogli korzystać z nowych wind – zapowiada PKP PLK. Ma też zostać zamontowana dynamiczna informacja pasażerska. Poznaliśmy oferty na jej dostawę.

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o rozpoczęciu budowy trzech wind na stacji Lubliniec: od strony miasta i na peronach. Nowe urządzenia zastąpią platformy przyschodowe. Windy zaplanowano tak, by możliwe było swobodne wejście do nich z wózkiem lub rowerem. Wartość prac to 1,7 mln złotych, a planowany termin realizacji zadania to koniec 2019 roku – informuje PKP PLK.

PLK ogłosiły też przetarg na projekt i budowę systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji w Lublińcu oraz monitoringu na peronach i w przejściu podziemnym. Zakończenie prac o szacunkowej wartości ponad 2 mln zł ma nastąpić do końca listopada.

Dlaczego PKP PLK zdecydowały się na te inwestycje akurat w Lublińcu? – To wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a także podopiecznych ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu – tłumaczy Katarzyna Głowacka z PKP PLK. 

Pytanie jednak, czy inwestycja na tylko jednej stacji nie podniesie kosztów realizacji inwestycji. PKP PLK prowadzi aktualnie duży przetarg na montaż SDIP na liniach E20 i E30 (procedura wydłużyła się z powodu odwołań) oraz postępowanie na informację pasażerską na stacji Radom. Zdaniem PKP PLK, nie ma takiego ryzyka. 

PKP Polskie Linie Kolejowe zbudują też nowy przystanek w Kochcicach koło Lublińca na linii Lubliniec – Kluczbork. Ma zostać wybudowany do końca 2020 roku.

Aktualizacja: Pięć ofert

W przetargu na dostawę informacji pasażerskiej złożonych zostało pięć ofert. Faworytem jest PKP Telkol, który zaoferował 2,51 mln zł brutto. W kosztorysie (2,67 mln zł) mieszczą się jeszcze oferty KZŁ Bydgoszcz (również z grupy PKP) oraz Sat-System z Łomianek.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5