NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Warszawa: System wyŚwietlaczy na Wschodnim i Zachodnim zgłoszony do odbiorów

| wu/Rynek Kolejowy 12.07.2012 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2012-07-12 16:01:28 Autor: Pako
---.via.zamek.net.pl
Zgłoszony do odbioru- a radio trzeszczy dalej.
2012-07-12 16:26:10 Autor: sukces w porażkę
---.tdi.tktelekom.pl
Łał !!! prawie 2 miechy po terminie.
2012-07-12 16:29:55 Autor: Łoś super ktoś
---.31.52.29.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czego się czepiacie...! W końcu na londyńską olimpiadę bedzie jak znalazł...
2012-07-12 16:34:48 Autor: manewrowy, podróżny
---.dynamic.chello.pl
Czy na tablicach jest wyświetlana kategoria pociągu? Na zdjęciu widzę, że skrótowa nazwa przewoźnika jest pokazywana, jednak nie widzę rozróżnienia czy dany pociąg to Intercity, Eurocity, InterRegio, Regio itd.
2012-07-12 16:52:12 Autor: Nick
---.atman.pl
Zauważyłem, że na tych głównych tablicach przy kasach, po odjeździe pociągu system cały czas pozostawia pociąg na tablicy, nawet pół godziny po odjeździe a pociąg, który ma odjechać na przyklad za 15 minut pojawia się na tablicy dopiero 2-3 minuty przed odjazdem i przez to nie wiadomo, na który peron się udać. Pocia© 5 minut po odjeździe od razu powinien spaść z tablicy żeby mogły wskoczyć te odjeżdzajace za10 15 i 20 minut.
2012-07-12 17:58:29 Autor: Adaś :)
---.c201.msk.pl
A dla mnie system automatycznego zapowiadania pociągów jest dziwny na stacjach w Warszawie Wsch. i Zach (tylko tu byłem i oglądałem (słuchałem)). Otóż - pani automat mówi uprzejmie, że \"pociąg bla bla bla ODJEDZIE z peronu X i toru X\". Sęk w tym, że słowa te padają zwykle, gdy pociągi już ruszały lub odjeżdżały. Po co taka informacja? To może od razu mówić: Pociąg do.... odjechał z toru...?
2012-07-12 18:11:27 Autor: waw
---.mobile.project4.pl
pewnie odbiorą, bo jak by to było, że kolega z PLK czy tam skąd, koledze z TK by roboty nie odebrał? Zrobią pół litra i odbiorą. A ty, głupi pasażer, długie lata będziesz oglądał i słuchał zapowiedzi pociągów innych niż te które stoją przy peronie...
2012-07-12 18:54:22 Autor: ręce opadają
---.is.net.pl
ten system to tragedia. symbol rodzaju pociągu na BIAŁYM tle - niczego nie widać !! stacje pośrednie to żenada, pokazuje np Wawę Centralną a innych stacji już nie,nie wiedziec czemu stacje nie \"przepływają\"- mogłoby to być dynamiczne jak wyświetlacze DB...co więcej, wielkość czcionki jest fatalna!! naprawdę nowe gówno wyparło stare poczciwe pragotrony!!
2012-07-12 20:57:19 Autor: przewoz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
jak to wszystko odbiorą, to na poprawki liczyć już nie będzie można. Odebrane => zamawiający zgadza się na to, co jest. Czy na Centralnym i stadionie już odebrano?
Aha... Dziś się mocno zdziwiłem na Śródmieściu. Dobry, męski głos zastąpiono.... syntezatorem. Kolejne super posunięcie.
2012-07-12 21:49:10 Autor: dróżnik
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
dodam że dykcja i akcent tego syntezatora jest fatalnie przeskalowany. I wychodzi to po prostu śmiesznie. Zwłaszcza np: pociąg WuKaDeeeeee .... i ten akcent.....


zróbcie coś z tym bo to obciach
2012-07-12 22:00:21 Autor: rok
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
dróznik : Ale sobie przykład wybrałeś ! WuKaDka chwali na RK a Tobie sie nie podoba . A zapory masz dobrze naoliwione czy sie czasem zacinają ?
2012-07-12 22:02:55 Autor: rod
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
ręce opadają- nawet bardzo nisko. Szczególnie jak sie takie brednie czyta. A co jeszcze miało być jak na Zachodnią jechał ? Berlin czy Moskwa ?
2012-07-12 22:04:46 Autor: trveller
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
manewrowy,podrózny : Jak przewoźnik nie wprowadził to nie ma. Może zmobilizuje się po Twojej sugestii ? Chociaz czy to rzeczywiście niezbedna informacja na peronie ? Każdy ma bilet i wie jakim pociagiem pojedzie.
2012-07-12 22:07:52 Autor: werk
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
nick : masz rację. Ilość pociagów nie pozwala na takie wyprzedzenie. PKP S.A. zamówiło po prostu zbyt małe tablice. Może na innej stacji by starczyło ale nie tu gdzie pociagi odjeżdżaja czasem co minute.
2012-07-12 22:09:26 Autor: 0,5 l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
waw-jakby tak było to by ściemniali i odebrali w maju. Wyraźnie pisali na RK, że nieodebrany z powodu byków. Więc po co ta kalumnia ?
2012-07-12 22:11:22 Autor: odwóz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
przewoz-mówi co coś słowo gwarancja ? Jak nie to przestań ludzi w maliny wpuszczać .
2012-07-12 22:13:56 Autor: Rawicz
---.tktelekom.pl
A może firma odpowiedzialna za komunikaty wygłaszane przed wjazdem pociągu na Dworcu Wschodnim, Rembertowie W-wa Wesoła, W-wa Wola Grzybowska itd. sprawdzi swoje dzieło. Wjeżdzą SKM komunikują że KM i odwrotnie relacje też się nie zgadzają. Podróżni kierują się wyłącznie jaka jest st. przeznaczenia na wyświetlaczu czołowym lub pytają pasażerów dokąd pociąg. Brawo Panowie inżynierowie kto Wam dał tytuł wstydźcie się. System jest dobry tylko Wy do bani robaczki. Ludzie jeżdżący koleją się z was śmieją brawo, brawo, brawo !!!!
2012-07-12 22:14:24 Autor: 10 MHz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
pako- chyba się wyjaśniła sprawa zakłóceń radia. Stadion Narodowy podobno tak sieje swoimi instalacjami tak że nawet karetki i policja mają kłopoty z łącznością.
2012-07-13 07:17:58 Autor: manewrowy, podróżny
---.dynamic.chello.pl
@ Traveler

\"Każdy ma bilet i wie jakim pociągiem jedzie\". No nie wiem, sporo osób jednak przychodzi na dworzec, patrzy na tablicę i idzie do kasy lub automatu w celu zakupu biletu. Gdyby na tablicy było wyraźnie napisane o której godzinie jaki pociąg, to ludzie wiedzieliby co powiedzieć w okienku kasowym. Tymczasem nie wiedzą, i to kasjerka musi wiedzieć o jakiej godzinie jaki pociąg jedzie, bo klient mówi \"Poproszę bilet na ten o dwunastej dwadzieścia do Warszawy\". Gdyby na tablicy wyraźnie wyszczególniono kategorię pociągów, to klient przy okienku powiedziałby konkretnie \"Poproszę bilet na pociąg InterRegio o dwunastej dwadzieścia do Warszawy\". Bo czyż nie tak powinno być?
2012-07-13 08:09:52 Autor: zibi
---.tktelekom.pl
pan redaktor musi iść na przeszkolenie bo nie odróżnia głośnika od megafonu
2012-07-13 09:27:14 Autor: przewoz
---.opera-mini.net
\"mówi co coś słowo gwarancja ? Jak nie to przestań ludzi w maliny wpuszczać .\"

Mówi.
Mówi tyle, że ciężko cokolwiek na gwarancji zrobić. Przykłady po dworcach plączą się cały czas.
PS. Kto sprawdzał ostatnio, czy Infokioski na Centralnym dalej wprowadzają ludzi w błąd? Chyba sam sprawdzę.
2012-07-13 09:34:13 Autor: Y
---.adsl.inetia.pl
Ta, jasne... Stadion narodowy... Szczegół, że szumi tylko w peronach wschodnia/stadion/zachodnia. Niezła plota na odwrócenie uwagi.
2012-07-13 10:48:45 Autor: X
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Y: Maszyniści z IC mówią o wjeździe na Wschodnią od strony SN. Może coś w tym jest ? Na Zchodniej to juz raczej nie SN.
2012-07-13 12:50:40 Autor: kanar3
---.dynamic.chello.pl
A numeracja pociągu na wyświetlaczach jest już zgodna z tym co na bilecie ? Dlaczego te wyświetlacze nawet nic nie wyświetlają tak jaskrawo świecą? Może lepiej, aby się wygaszały?
2012-07-13 22:13:18 Autor: peronowy
---.146.174.4.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
kanar3: zwróć uwagę, że jeśli =< 30 min nie ma wjechac żaden pociag na krawędź to wyświetlacze się wygaszają.Są ciemne. Może po porostu nie miałeś okazji tego zauważyć
2012-07-15 22:43:35 Autor: przewoz
---.opera-mini.net
zgadza się, wyświetlacze się wygaszają, jak mają być nieużywane..
Ale na Gdańskiej wyświetlacze od jakiegoś czasu w ogóle nie chcą działać :) To tak na marginesie gwarancji...
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.