Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Śląskie: Wakacyjna naprawa torów w rejonie Knurowa

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
08-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
30-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Śląskie: Wakacyjna naprawa torów w rejonie Knurowa
fot. NetKnight/plwiki, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.orgOdcinek Szczygłowice - Knurów z wyremontowanym mostem nad rz. Bierawką
W lipcu i sierpniu zarządca infrastruktury przeprowadzi szereg prac na linii nr 149, która łączy Zabrze z rejonem Rybnika. Z tego powodu w pierwszym okresie po przywróceniu ruchu pasażerskiego liczba pociągów będzie ograniczona. Roboty mają pozwolić na zachowanie obecnych parametrów tej narażonej na szkody górnicze trasy.

Niedawno Koleje Śląskie potwierdziły, że 9 czerwca wznowiony zostanie codzienny ruch pasażerski na linii kolejowej nr 149 Zabrze-Makoszowy – Leszczyny. Trasą pojadą pociągi relacji Gliwice – Rybnik, których kursowanie dofinansuje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. W pierwszym okresie w rozkładzie jazdy znajdą się cztery pary połączeń na dobę.

Prace przy sieci trakcyjnej i w obrębie torowiska

Liczba odjazdów zostanie zwiększona do dziewięciu w każdym kierunku dopiero po wakacjach. Przewoźnik tłumaczy to pracami infrastrukturalnymi zaplanowanymi przez PKP PLK. Potwierdza to zarządca krajowej sieci kolejowej. – Zaplanowaliśmy prace, które umożliwią zachowanie obecnych parametrów przejazdu – mówi Katarzyna Głowacka z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Pierwsze roboty zaczną się już 10 czerwca i potrwają dziesięć dni. – Na szlaku Mizerów – Gierałtowice nocą będzie realizowana wymiana konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej – opisuje nasza rozmówczyni. Od 8 do 12 lipca na tym samym odcinku wymieniane będą zaś podkłady, a ruch pociągów będzie prowadzony po jednym z torów.

Wymiana podkładów także na stacji Knurów

Od 23 do 25 lipca oraz od 5 do 9 sierpnia wymieniane będą natomiast podkłady pomiędzy Gierałtowicami a Knurowem. – Również w czasie prowadzenia tych prac ruch pociągów będzie się odbywał po jednym torze – usłyszeliśmy od przedstawicielki PLK. 26, 29 i 30 lipca analogiczne roboty będą zaś prowadzone w torze nr 4 na stacji Knurów. W tym czasie pociągi będą kierowane pozostałymi torami.

Linia nr 149 jest aktualnie wykorzystywana głównie w ruchu towarowym. Ruch pasażerski ogranicza się do jednej pary pociągów relacji Gliwice – Wisła – Gliwice. Jest ona jednak realizowana tylko w soboty i niedziele. Codzienny ruch pociągów regionalnych zostanie wznowiony po 24 latach przerwy.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

PLK: Dodatkowe projekty KPO z nowym podejściem

Infrastruktura

PLK: Dodatkowe projekty KPO z nowym podejściem

Jakub Madrjas 15 kwietnia 2024

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

PLK: Dodatkowe projekty KPO z nowym podejściem

Infrastruktura

PLK: Dodatkowe projekty KPO z nowym podejściem

Jakub Madrjas 15 kwietnia 2024

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5