Partnerzy serwisu:
praca

SKPL może ruszać do Ukrainy! Rekordowo szybka decyzja UTK

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-06-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRACA
SKPL może ruszać do Ukrainy! Rekordowo szybka decyzja UTK
Fot. SKPLzdjęcie ilustracyjne
Rekordowo szybko, bo w ledwie sześć tygodni Urząd Transportu Kolejowego wydał zgodę na uruchomienie przez SKPL prywatnych pociągów na trasie Warszawa Wschodnia – Hrebenne – Rawa Ruska z przesiadką do Lwowa.

Przypomnijmy, że o pomyśle nowego połączenia zaczęło być głośno niecałe dwa miesiące temu, gdy pociąg prywatnego przewoźnika SKPL pojechał na przejazd testowy z Lublina do Rawy Ruskiej, m.in. z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem na pokładzie. W tym samym miesiącu SKPL złożył wniosek w sprawie uruchomienia pasażerskiego połączenia komercyjnego na trasie Warszawa Wschodnia – Hrebenne (Lwów) na okres od 1 czerwca 2023 roku.

UTK bardzo szybko rozpatrzył wniosek, o czym poinformował dziś sam przewoźnik. - Otrzymaliśmy formalną decyzję o przyznaniu otwartego dostępu dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Warszawa Wschodnia – Hrebenne – Rawa Ruska - napisał przewoźnik podkreślając, że wydanie formalnej decyzji przez Prezesa UTK pozwala dopiero na złożenie wniosków o przydzielenie tras pociągów w ramach wolnej przepustowości, a te należy przesłać na 40 dni przed planowanym uruchomieniem nowego połączenia.

- Niemniej trzeba pamiętać, że nadal trwają uzgodnienia natury organizacyjno-prawnej. W praktyce oznacza to, że nowe połączenie mogłoby wystartować najwcześniej od wrześniowej korekty rozkładu jazdy.
O dokładnej dacie uruchomienia przewozów będziemy informować w późniejszym terminie - zapowiedział SKPL.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5