Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Jest wniosek SKPL o dostęp do trasy Warszawa - Rawa Ruska/Lwów

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
27-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Jest wniosek SKPL o dostęp do trasy Warszawa - Rawa Ruska/Lwów
Fot. Ukrzaliznycia
Czy już w czerwcu ruszą pociągi z Warszawy przez Hrebenne do Rawy Ruskiej i Lwowa? Prywatny przewoźnik SKPL złożył wniosek o dostęp do tej trasy w Urzędzie Transportu Kolejowego.

Na początku kwietnia dość niespodziewanie odbył się przejazd testowy pociągu z Lublina do Rawy Ruskiej. Prowadzony był pociągiem SN84 prywatnej spółki SKPL, a na pokładzie byli m. in.  wiceminister ds. odbudowy Ukrainy Ołeksandr Kubrakow i polski minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 

Ukraińcy zajmowali się rewitalizacją kilku odcinków linii Lwów – Rawa Ruska od połowy 2022 roku. Teraz prace są już w zasadzie zakończone. Strona polska musi jeszcze uruchomić przejście graniczne i procedury kontroli celnej.

Tymczasem wygląda na to, że uruchomienie pociągu odbędzie się bez dotacji z budżetu państwowego czy marszałkowskiego. 18 kwietnia do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynął wniosek spółki SKPL Cargo w sprawie uruchomienia pasażerskiego połączenia komercyjnego na trasie Warszawa Wschodnia – Hrebenne (gr.) – Warszawa Wschodnia (w ramach wykonywanego połączenia na trasie międzynarodowej Warszawa Wschodnia – Rawa Ruska / Lwów – Warszawa Wschodnia), w okresie od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2028 roku.

Zgodnie z utartą już praktyką, by zmaksymalizować szanse na pozytywną decyzję UTK, przewoźnik zgłosił że na terenie Polski pociąg dostępny będzie wyłącznie w komunikacji międzynarodowej. Standardowo Urząd czeka teraz na wnioski o badanie równowagi ekonomicznej połączeń, choć wydaje się że to tylko formalność, bo w tym wypadku nie ma kto ich zgłosić. 

Według wniosku, pociągi miałyby być uruchamiane codziennie, po 1 parze pociągów o pojemności minimum 240 osób. Odjazd z Warszawy Wschodniej zaplanowano na 14:00. z Lublina - o 16:00, z Hrebennego, po kontroli granicznej o 19:01. Przyjazd do Rawy Ruskiej zaplanowano na 20:15 czasu lokalnego, ze skomunikowaniem na pociąg Ukrzaliznycia do Lwowa. Powrót z Rawy Ruskiej zaplanowano o 08:45 czasu lokalnego z przyjazdem do Warszawy Wschodniej o 13:00. Trasa poprowadzi po sieci PKP PLK liniami nr 7, 563 i 69.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5