Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Są oferty w przetargu na remont fragmentu linii 281 pod Jarocinem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
16-11-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Są oferty w przetargu na remont fragmentu linii 281 pod Jarocinem
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SAzdjęcie ilustracyjne
PKP Polskie Linie Kolejowe otworzyły oferty w przetargu na naprawę odcinka linii 281. Zgłosiło się sporo potencjalnych wykonawców.

W przetargu wpłynęło aż 17 ofert. Za najniższą kwotę prace chce zaprojektować i wykonać Porr, który chce otrzymać za nie 55,8 mln złotych netto. Drugą ofertą pod względem ceny jest propozycja konsorcjum EL-IN i Future Adventure Construction ze Skierniewic, warta 57,2 mln złotych. Z kolei najdroższa oferta opiewa na 97 milionów złotych. 16 listopada PKP PLK poinformowały, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 67,7 mln złotych netto. Teraz będzie miała miejsce formalna ocena ofert, potem wskazanie najlepszego wykonawcy, a na koniec podpisanie z nim umowy.

Ogłoszony na początku października przetarg dotyczy wykonania prac, głównie torowych, na fragmencie linii 281 od Koźmina Wielkopolskiego do Jarocina, na 14 kilometrowym, jednotorowym odcinku. Roboty mają być wykonane w ramach projektu pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 281, 766 na odcinku Oleśnica – Łukanów – Krotoszyn – Jarocin – Września – Gniezno”. Więcej o kondycji tego odcinka piszemy tutaj.

Linia 281 nie ma szczęścia do udanych, trwałych napraw. W ubiegłym roku wielokrotnie trzeba było naprawiać zmodernizowaną już linię na odcinku Grabowno Wielkie - Zduny.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5