Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Kolejna długotrwała naprawa naprawionej linii 281. Maszynista odmówił jazdy po niej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
05-05-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Kolejna długotrwała naprawa naprawionej linii 281. Maszynista odmówił jazdy po niej
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SALinia 281 po modernizacji
Od początku kwietnia trwają kolejne prace zmierzające do naprawy i doprowadzenia do stanu używalności odcinka linii 281 pomiędzy Grabownem Wielkim a Zdunami. Już po raz trzeci od początku 2019 roku zmodernizowana trasa wymaga istotnej interwencji ekip remontowych.

Obecnie prowadzony remont nawierzchni, rozpoczęty 1 kwietnia, miał zakończyć się z końcem tego miesiąca. Jednak potrwa aż do końca maja.

– Zamknięcie linii 281, na odcinku Grabowno Wielkie – Zduny zostało przedłużone o miesiąc, do 29 maja. Wydłużenie zamknięcia związane jest z warunkami gruntowo-wodnymi i koniecznością wykonania dodatkowych zabezpieczeń – poinformował nas Bohdan Ząbek z biura prasowego PKP PLK.

Potwierdzają to Koleje Dolnośląskie, które na wskazanym odcinku uruchamiają autobusową komunikację zastępczą. Operator zgłaszał już w zeszłym roku liczne uwagi dotyczące zmodernizowanego szlaku, gdzie teoretycznie można było jeździć 120 km/h, ale ograniczenia prędkości wyrastały jak grzyby po deszczu.

– Nasze zastrzeżenia dotyczyły głównie dużej ilości ograniczeń prędkości, które nie były również przewidziane w rozkładzie jazdy, przez co powstawały opóźnienia – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy KD. Doszło nawet do jednej, nader nadzwyczajnej sytuacji. – Jeden z naszych maszynistów odmówił jazdy na linii nr 281 z uwagi na stwierdzoną deformację nawierzchni. Usterka została w krótkim czasie usunięta – powiedział.

To już trzeci przypadek, kiedy trzeba doprowadzić do użyteczności fragment linii kolejowej, której modernizację formalnie zakończono na początku 2019 roku. Tuż przed planowaną reaktywacją pociągów, która miała miejsce 25 marca 2019, osunął się nasyp na linii.  Pod koniec sierpnia 2019 PKP PLK zdiagnozowało ponad 20 usterek w torze na zmodernizowanej linii, co skutkowało zamknięciem jednotorowego szlaku w listopadzie 2019. Ale to nie koniec, bo teraz okazało się, że linię trzeba naprawiać jeszcze raz. Bohdan Ząbek dokładnie opisuje prace, jakie obecnie są wykonywane.

– Na trasie Grabowno Wielkie - Zduny prowadzone są prace związane m.in. z usuwaniem dysfunkcji skarp przekopów. Wykonywane jest odwodnienie liniowe. Zakres prac wymagał zamknięcia jednotorowej linii. Odbiory i rozliczenie jakości robót będzie po zakończeniu prac – wyjaśnił.

Jak wspomnieliśmy wyżej, za pociągi lokalne funkcjonuje zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi dalekobieżne (IC Artus w relacji Wrocław Gł. – Gdynia i IC Dąbrowska w relacji Wrocław Gł. – Lublin) kierowane są na trasę przez Ostrów Wielkopolski, przez linię 355.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5