Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Rosjanie skończyli oblężenie Czernichowa. Do miasta dojadą pociągi Pesy z Kijowa!

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
15-04-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Rosjanie skończyli oblężenie Czernichowa. Do miasta dojadą pociągi Pesy z Kijowa!
Fot. George Czernilewski, wikipediaZespół trakcyjny Pesy w Kolejach Ukraińskich
Wygląda na to, że kolejne duże przygraniczne miasto, po Sumach, doczeka się powrotu pociągów pasażerskich. Ukrzaliznycia zapowiedziała wznowienie ruchu pociągów do Czernichowa!

– Ukrzaliznycia przywróci połączenie kolejowe z Czernihowem 16 kwietnia. To miasto było przez ponad miesiąc blokowane i ostrzeliwane przez artylerię wroga – poinformowali ukraińscy kolejarze.

Spalinowy pociąg od 16 kwietnia będzie odjeżdżał z Czernihowa o 7:00 rano i na stację Kijów Pasażerski dotrze o 11:06. W przeciwnym kierunku pociąg odjedzie o 15:18 i przyjedzie do Czernihowa o 19:20. Zatrzyma się na wszystkich stacjach pośrednich. Co ważne, reaktywowane połączenie zainauguruje polski spalinowy zespół trakcyjny z Pesy! Prawdopodobnie chodzi o pojazd 630M, które, w liczbie dwóch, Pesa dostarczyła na Ukrainę ponad 11 lat temu (łącznie Ukraińcy zamówili w Pesie 14 spalinowych pojazdów typów 610M, 620M i 630M). Dopiero w kolejnych dniach Pesę zastąpi lokomotywa z wagonami.

– Stopniowo przywracamy połączenie kolejowe z miastami, które przestały być oblegane. Jeździ już pociąg do Sum, teraz kolej na Czernichów. Wznowienie komunikacji między miastami oznacza, że nasza gospodarka zaczyna działać, jesteśmy silniejsi – powiedział Ołeksandr Kamyszyn, szef ukraińskiej kolei.

Aby przywrócić ruch do Czernihowa, UZ musiały w krótkim czasie naprawić szereg obiektów infrastruktury uszkodzonych przez wroga. Sprawdzono łącznie prawie 300 km torów (miasta dzieli 150 kilometrów, linia jest dwutorowa), naprawiono kilka mostów i wiaduktów, wymieniono część torów, przetestowano urządzenia srk.

16 kwietnia Koleje Ukraińskie wznowią także ruch pociągów podmiejskich na północny wschód od Kijowa – na linii Darnica – Niżyn. 12 kwietnia wróciły pociągi Tereszczeńska - Szostka, Konotop - Szostka, Konotop - Worożba, Konotop - Bachmacz, Chutor Michajłowski - Konotop i Tereszczeńska - Konotop.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5