Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Remtrak zmodernizuje 60 wagonów PKP Intercity. Dostaną 1 i 2 klasę

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
31-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Remtrak zmodernizuje 60 wagonów PKP Intercity. Dostaną 1 i 2 klasę
Fot. ms, rynek-kolejowy
Bez większego rozgłosu PKP Intercity zleciło swojej spółce córce modernizację 60 wagonów. PKP Intercity Remtrak zbuduje wagony, w których będą przedziały 1 klasy i bezprzedziałowa przestrzeń klasy 2.

Po raz pierwszy o pracach zleconych spółce córce PKP Intercity wspomniało na początku roku, przy okazji prezentacji planów taborowych na 2023 roku. Znaleźliśmy w niej informację, że „do przewoźnika trafi też 60 wagonów modernizowanych przez PKP Intercity Remtrak”. Zapytaliśmy przewoźnika o to zadanie.

– Jeżeli chodzi o wagony (które trafiły do Remtraku – dop. red.), to jest to naprawa na poziomie P5 wraz z modernizacją. Po wykonanych pracach wagony osobowe będą wagonami przedziałowymi 1/2 klasy z 3 przedziałami 1 klasy i pozostałą częścią bez przedziałową 2 klasy w układzie miejsc 2+2 – napisała Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity.

Jak dodaje rzeczniczka, wagony te będą przebudowane do standardu obecnie eksploatowanych wagonów 141A-20. Jakie to wagony?

40 takich pojazdów modernizowała w latach 2019-2021 Pesa Bydgoszcz (część zadań wykonywał zakład bydgoski, a część w Mińsku Mazowieckim). Wagony są posadowione na wózkach starszego typu, które wydają z siebie sporo hałasu. W kwestii innego wyposażenia: będzie w nich Wi-Fi, nowoczesna informacja pasażerska, wygodne toalety i klimatyzacja. Pojawią się automatyczne drzwi wejściowe i monitoring, a także lepszy system rozgłoszeniowy.

Jak wyglądają takie wagony? Można zobaczyć tutaj. Znacznie szersza perspektywa prac przy wagonach na poziomie naprawy głównej (P5) pojawiła się wraz z przejęciem w 2021 roku zakładu i pracowników Taboru Opole.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5