Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity Remtrak przejmuje zakład naprawy taboru w Opolu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
06-07-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Intercity Remtrak przejmuje zakład naprawy taboru w Opolu
Fot. PKP Intercity
PKP Intercity Remtrak przejmuje przedsiębiorstwo napraw taboru kolejowego w Opolu. Po latach niepewności zakład czeka stabilna przyszłość. Spółka z grupy kapitałowej PKP Intercity planuje go rozwinąć i zwiększyć w nim zatrudnienie. Dzięki temu zwiększą się możliwości przeprowadzanych we własnym zakresie napraw taboru przewoźnika.

– Po wieloletnich problemach opolski zakład naprawy taboru stanie na nogi i ponownie stanie się ważnym punktem na kolejowej mapie Polski. Stały rozwój PKP Intercity Remtrak pokazuje, że przewoźnik myśli długofalowo, dbając o odpowiednie zabezpieczenie swojego taboru, tak kluczowe przy umacnianiu rynkowej pozycji. Inwestycja w ten obszar działalności jest kluczowa pod kątem planowanych dalszych, ogromnych inwestycji taborowych, w wyniku których w najbliższych latach kolej ma ambicję stać się środkiem transportu pierwszego wyboru przy podróżach długodystansowych  – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Opolskie przedsiębiorstwo napraw taboru kolejowego (dawniej Tabor Szynowy Opole, później Wagon Opole) było dzierżawione przez PKP Intercity Remtrak od grudnia 2019 r. Spółka odpowiedzialna za serwis taboru narodowego przewoźnika podjęła ten krok chcąc zapewnić bieżącą obsługę techniczną wagonów, których napraw w Opolu zaprzestano ze względu na ówczesne problemy spółki. PKP Intercity Remtrak przejęło wówczas także około 165 pracowników przedsiębiorstwa Wagon Opole. Po opracowaniu długoterminowego planu rozwoju opolskiego przedsiębiorstwa, PKP Intercity Remtrak podjęło finalną decyzję o przejęciu i podpisało umowę jego zakupu.

Plany rozwoju opolskiego zakładu

Od początku dzierżawy przez PKP Intercity Remtrak opolski zakład wykonał naprawy ponad 260 wagonów. PKP Intercity Remtrak planuje znaczne zwiększenie zatrudnienia w opolskim zakładzie. Zatrudnionych ma zostać około 250 nowych pracowników, docelowo Spółka zapewni w Opolu ponad 400 stabilnych miejsc pracy.

– Bardzo nas cieszy, że udało się doprowadzić do finalnego przejęcia zakładu w Opolu. Był to długi, wymagający proces, ale cały czas mieliśmy przed oczami cel, jakim było uratowanie opolskiego przedsiębiorstwa. Teraz zakład staje się integralną częścią PKP Intercity Remtrak. Inwestycja w rozwój spółki, a co za tym idzie stałe zwiększanie możliwości napraw i prac technicznych realizowanych we własnym zakresie, ma dla nas znaczenie strategiczne. Grupa Kapitałowa PKP Intercity, do której należy Remtrak, rośnie także jako pracodawca. W najbliższym czasie zatrudnienie w Opolu znajdzie wielu wysokiej klasy specjalistów – powiedział prezes zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk.

Czym zajmie się opolski zakład?

Jak czytamy w komunikacie ministerstwa, plany PKP Intercity Remtrak zakładają, że zakład w Opolu wraz z oddziałami spółki w Warszawie i Idzikowicach będą wykonywać naprawy wagonów zabezpieczające w pełni potrzeby eksploatacyjne PKP Intercity. Potencjalna rozbudowa zakładu w Opolu pozwoliłaby także na wykonywanie napraw okresowych elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych (własnych spalinowych zespołów trakcyjnych spółka jednak nie posiada i zamierza ich kupować).

PKP Intercity Remtrak wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PKP Intercity. Systematycznie rośnie liczba zleceń, które Remtrak wykonuje dla narodowego przewoźnika. Jeszcze w 2016 roku było ich 366, a w 2020 roku spółka zrealizowała ponad 800 zleceń.

Ostatnie lata charakteryzują się dużą dynamiką wzrostu zatrudnienia w spółce, co jest bezpośrednim efektem rozpoczętego w 2016 roku procesu modernizacji. Pomiędzy 2014 a 2020 rokiem PKP Intercity Remtrak zwiększył zatrudnienie ponad dwukrotnie. Docelowo zatrudnienie w przedsiębiorstwie wyniesie ponad 1300 pracowników.

Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5