Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Raport komisji po katastrofie S-Bahn wskazuje na winę maszynisty

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
27-06-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Raport komisji po katastrofie S-Bahn wskazuje na winę maszynisty
Fot. Freiwillige Feuerwehr Ebenhausen-Schäftlarn
Według wstępnego raportu służb badających katastrofę pociągów S-Bahn Monachium w Ebenhausen-Schäftlarn maszynista składu zignorował sygnał „stój” oraz meldunek systemu PZB.

Minęły już cztery miesiące od wypadku kolei S-Bahn w Schäftlarn. Przypomnijmy, że 14 lutego w zderzeniu dwóch pociągów na południe od Monachium zmarła jedna osoba. a 18 zostało poważnie rannych. W obu pojazdach znajdowało się łącznie 95 osób. Kilka dni po wypadku prokuratura wszczęła dochodzenie przeciw maszyniście jednego z pociągów.

Według wstępnego raportu służb badających zdarzenie nie doszło do niego na skutek awarii sygnału czy zakłóceń systemu zabezpieczającego. Jak informuje dziennik „Süddeutsche Zeitung”, winę ma ponosić 54-letni maszynista składu jadącego z Wolfratshausen w kierunku stolicy Bawarii. Po odjeździe ze stacji Ebenhausen-Schäftlarn maszynista zignorował sygnał „stój”. Mimo meldunku systemu PZB (który wyhamowuje skład niezależnie od działania maszynisty) ten zdecydował się celowo na kontynuowanie jazdy i nie powiadomił o tym fakcie dyżurnego ruchu.

Sygnał „stój” wyświetlił się również maszyniście składu jadącego w przeciwnym kierunku. Tutaj zastosowano się to meldunku – mimo to nie udało się uniknąć katastrofy. O 16:35 pociąg jadący w kierunku północnym uderzył z prędkością 57 km/h w stojący skład.

Według komisji badającej sprawę maszyniści coraz częściej ignorują system PZB i nie informują o tym dyżurnego ruchu – podaje Süddeutsche Zeitung. W 2014 w podobnym zdarzeniu w Mannheim rannych zostało kilkanaście osób. 23 kwietnia br. tylko cudem udało się uniknąć zderzenia pociągu towarowego z osobowym w Hanau.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5