Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Przerwana sieć trakcyjna w Opolu. Magistrala E30 nieczynna

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
05-08-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Przerwana sieć trakcyjna w Opolu. Magistrala E30 nieczynna
fot. PKP Polskie Linie Kolejowezdjęcie ilustracyjne
Dziś (5 sierpnia) przed godz. 13 doszło do zerwania sieci trakcyjnej na odcinku Opole Główne – Opole Zachodnie. Z powodu prowadzonej modernizacji odcinek jest jednotorowy, więc ruch pociągów został wstrzymany.

Jak informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, na miejscu pracują już służby. Sprowadzona została również lokomotywa spalinowa, która powinna niedługo zacząć przeciąganie pociągów.

Na razie trudno podać skalę spodziewanych utrudnień na bardzo obciążonej magistrali E30, która z powodu organizacji prac podczas prowadzonej modernizacji jest w tym miejscu jednotorowa. Już teraz pięć pociągów PKP Intercity jest opóźnionych o ponad 20 minut, w tym jeden – z innych przyczyn – o 166 minut.

– W tej chwili nie ma jeszcze deklaracji wykonawcy dotyczących terminu przywrócenia ruchu – informuje Karol Jakubowski.

Jak pisaliśmy niedawno, organizacja prac w ten sposób, że długi odcinek Opole Główne – Opole Zachodnie jest jednotorowy powoduje znaczne wydłużenie czasu przejazdu pociągów i powracające utrudnienia dla pasażerów. Niestety, modernizacja magistrali coraz bardziej się przedłuża.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5