Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Czy po pandemii będziemy mniej jeździć koleją?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
23-01-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Czy po pandemii będziemy mniej jeździć koleją?
Fot. Roel Hemkes
Po zakończeniu pandemii co szósty pasażer będzie rzadziej podróżował koleją – ta prognoza to wynik badań Kolei Niderlandzkich NS i Uniwersystetu Technicznego Delft, przeprowadzonych na reprezentatywnej grupie 23 tysięcy pasażerów. 

Badani przewidują, że częściej będą pracować zdalnie, na stałe spadnie liczba służbowych podróży, spora część osób wybierze alternatywne środki transportu, wielu Niederlandczyków zdecydowało się w ostatnim czasie na zakup auta.

Osoby dojeżdżające do pracy zakładają, że będą musiały dojeżdżać nie częściej niż trzy razy w tygodniu. 8% zakłada, że po wygaśnięciu pandemii na stałe będzie pracować zdalnie. Tjalling Smit z zarządu NS zauważa z niepokojem, że osoby dojeżdżające do pracy odpowiadają za połowę dochodu firmy. Jeśli zdecydują się oni na stałe choćby raz w tygodniu zrezygnować z podróży, to odbije się to 10% spadkiem obrotu, a to już będzie poważna strata. Według badań w Niderlandach najwięcej osób planuje „bywać” w firmie we wtorki i czwartki.

3/4 osób podróżujących koleją w celach prywatnych zakłada liczbę i długość podróży minimum na poziomie sprzed pandemii, zaś 30% z nich deklaruje więcej wycieczek, aby niejako „nadgonić stracony czas”.
2/3 podróżnych czuje się w pociągu i na dworcach bezpiecznie pod każdym względem. Obecnie średnie wypełnienie składów w Niderlandach wynosi w dni robocze około 20%.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Komunikacja miejska: Nie wstrzymujmy inwestycji w trudnych czasach

Zintegrowany transport

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Komunikacja miejska: Nie wstrzymujmy inwestycji w trudnych czasach

Zintegrowany transport

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5