Partnerzy serwisu:
Pasażer

Poznań Główny: Zbliża się zmiana numeracji peronów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
05-03-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Poznań Główny: Zbliża się zmiana numeracji peronów
fot. Junx, lic. CC BY-SA 4.0
W tym miesiącu mają zakończyć się prace budowlane przy nowym peronie na stacji Poznań Główny. Podróżni skorzystają z niego w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Otwarcie obiektu będzie oznaczać konieczność zmiany numeracji wszystkich peronów, ta nie jest jednak wciąż w pełni przygotowana.

Podróżnych korzystających ze stacji Poznań Główny czekają niebawem duże zmiany. Będą oni bowiem musieli przyzwyczaić się do nowego systemu oznaczeń peronów, który musi zostać wdrożony, bo po otwarciu dodatkowego peronu budowanego za grupą tych oznaczonych liczbami od 1 do 3 niemożliwe stanie się utrzymanie obecnej numeracji. Dziś, patrząc od strony tzw. Dworca Zachodniego, znajdziemy po kolei perony nr 6, 5, 4 (z dodatkowymi peronami A i B), 1 (z peronem dodatkowym 1A), 2 i 3.

Niewiele czasu na opracowanie zmian


Nadanie nowemu peronowi najbliższego wolnego numeru 7 doprowadziłoby więc do zupełnego chaosu: po sobie następowałyby kolejno perony nr 6, 5, 4, 1, 2, 3 i 7. – Dla ułatwienia orientacji obecnie przygotowywana jest nowa numeracja peronów na stacji Poznań Główny – potwierdza Radosław Śledziński z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Na razie zarządca infrastruktury kolejowej nie wie jednak, jak będzie wyglądać nowy system oznaczeń.

Tymczasem do momentu, w którym konieczne stanie się dokonanie zmian, pozostało już niewiele czasu. W marcu ma zakończyć się budowa nowego peronu połączona z rozbudową przejścia podziemnego, a inwestycja – jak informują służby prasowe PLK – przebiega zgodnie z harmonogramem. Pasażerowie skorzystają z obiektu nieco później, bo w ciągu drugiego kwartału tego roku, tym niemniej w ciągu zaledwie kilkunastu tygodni zmiana oznaczeń stanie się niezbędna.

Zarządca przygotowuje się do wymiany oznakowania


– Pasażerowie zostaną poinformowani o zmianach z odpowiednim wyprzedzeniem – deklaruje nasz rozmówca. Zapewnia też, że PLK wymieni m.in. tabliczki informujące o numeracji peronowej. Wszystko wskazuje na to, że wymienione będą musiały zostać także duże znaki z numerami umieszczone w budynku tzw. nowego dworca, z którego bezpośrednie wyjścia prowadzą na perony nr 1, 2 i .3

Stacja Poznań Główny nie jest jedyną, na której perony nie są ponumerowane zgodnie z ich kolejnością. Podobny układ z grupami peronów 3 – 2 – 1 i 4 – 5 – 6 funkcjonował przed przebudową w Łodzi na Dworcu Kaliskim.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5