Partnerzy serwisu:
Pasażer

Pożar na terenie zabytkowej parowozowni w Katowicach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-10-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Doszło do pożaru na terenie dawnej lokomotywowni w Katowicach. Na prośbę straży pożarnej na kilkanaście minut wstrzymano ruch pociągów. Niedawno pisaliśmy o braku pomysłu na zagospodarowanie zabytku.

O pożarze jako pierwsza poinformowała Inicjatywa Parowozownia Katowice. Społecznicy walczyli o uratowanie unikatowej lokomotywowni. Według relacji świadków pożar jest bardzo duży, a dym widać z odległości kilku kilometrów.
Jak poinformował "Rynek Kolejowy" rzecznik Kolei Śląskich Tomasz Musioł, ruch pociągów został wstrzymany na kilkanaście minut na prośbę straży pożarnej – dojazd do obiektu prowadzi obecnie przez tory. W tej chwili pociągi przejeżdżają obok z ograniczoną prędkością. Utrudnienia w ruchu nie były więc duże.

– Ruch na stacji Katowice jest prowadzony. Między godz. 6:50 a 7:30, na wniosek straży pożarnej, było czasowe wstrzymanie ruchu tylko na linii kolejowej 137 Katowice – Katowice Towarowe. Ze względu bezpieczeństwa zmiany w komunikacji dotyczyły tylko dwóch pociągów Kolei Śląskich, które zostały odwołane na odcinku Katowice – Gliwice – potwierdza Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK. – Lokomotywownia należy do spółki PKP SA, która podejmuje działania adekwatne do sytuacji – dodaje przedstawicielka PLK.

Parowozownia powstała na przełomie XIX i XX wieku. Jak ostatnio pisaliśmy, mimo działań społeczników nie było perspektywy zagospodarowania zabytku. Ani miasto Katowice, ani województwo śląskie nie przejęły terenu. Władze regionu tłumaczyły, że wskazały drogę wsparcia organizacji, która mogłaby utworzyć w wymagającym remontu obiekcie nową placówkę kultury, ta jednak miała nie skorzystać z istniejących możliwości ubiegania się o środki.

W maju tego roku doszło do pożaru budynku dawnej parowozowni w Bielsku-Białej

Aktualizacja: Jak poinformowała "Rynek Kolejowy" spółka PKP SA, pożar wybuchł na dachu budynku administracyjnego, nie w halach wachlarzowych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5