NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Półrocze rządu premier Ewy Kopacz

| KPRM 01.04.2015 123

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-04-01 09:45:20 Autor: gustaw
---.dynamic.chello.pl
w lutym dalszy spadek w przewozach o 1 milion pasażerów.to też dorobek tego rządu-wygaszanie kolei trwa w najlepsze
2015-04-01 09:52:36 Autor: Gubernator Kalifornii
---.244.156.116

Gubernator Kalifornii
CYTAT: "Dokonana już modernizacja linii kolejowych pozwoliła na uzyskanie rekordowo krótkich przejazdów pociągów z Warszawy (...), Krakowa, Katowic."

Hmmmmm... Rekordowo krótko... Tzn o ile krócej na tych relacjach? 5, 10 minut krócej niż chociażby w 2005 roku???

W sumie w sporcie, każde pobicie rekordu jest rekordem... A więc nawet te śmiechu warte 5 minut szybciej do Katowic... Tyle miliardów złotych!!! Tylko 5 minut szybciej...
2015-04-01 10:02:53 Autor: Tomek Janiszewski
---.static.ip.netia.com.pl
Niech jeszcze obie psiapsiółki bąkną przynajmniej coś o rekordowych opóźnieniach, uwieńczonych całkowitym zamknięciem ruchu na linii Warszawa - Miałkina (-Białystok), powstałych za sprawą faworyzowanego przez rządzący układ dziadowskiego Trupolu.
2015-04-01 10:57:57 Autor: jeszcze kolejarz
---.centertel.pl
Płakać się chce, jak się słyszy takie bajki. Sukces - słynny projekt "Pendolino", proszę pojeździć i posłuchać co mówią w tej sprawie podróżni. Krótko - nie trafiony projekt, który sprawdził by się na krótkich trasach np. Warszawa - Okęcie, Kraków - Balice i tyle w tej sprawie, czy aż tyle.
2015-04-01 11:57:58 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
To też jest na Prima Aprilis?
2015-04-01 12:30:48 Autor: pasazer1
---.pl
"pozwoliła na uzyskanie rekordowo krótkich przejazdów pociągów z Warszawy do Wrocławia, Trójmiasta, Krakowa, Katowic."

Przepraszam ale zakrztusiłem się ze śmiechu i łzy mi ciekną

Przerażające że mowa jest o rekordach w kontekście przewozów świadczonych w standardzie jaki na zachodzie obowiązywał w latach 70ych XXw. (i to dotyczy kilku linii w Polsce).

Jak między metropoliami będą śmigać składy z prędkością 250km/h, między miastami wojewódzkimi 160km/h a na lokalnych 80-100km/h , tabor będzie współczesny, rozkład przyjazny a cena przystępna to będzie można mówić o rekordach i skoku cywilizacyjnym.
2015-04-01 14:59:38 Autor: Tomek Janiszewski
---.static.ip.netia.com.pl
@pasażer1: no przecie dzięki p...dolino jest rekord na PKP. Cenowy. I zarazem hucpiarski: wciska się ludziom kaszanę wmawiając że to salami.
2015-04-02 01:30:53 Autor: Małopolanin
---.116.200.66
EP09 z wagonami, Vmax 160 km/h FOREVER. I basta! Oto myślenie statystycznego mikola w Polsce. Niestety, całą koncepcję gonienia za Europą w zakresie podnoszenia Vmax ośmiesza takie polityczne bajdurzenie. Mówienie o rekordowo krótkich czasach w sytuacji, kiedy zamiast planowanych ok. 350 kilometrów torów, tylko niecałe 90 umożliwia jazdę z prędkością 200 km/h jest niepoważne. Jak będzie już gotowe te 350 km (CMK + część LK9) pod 200 km/h, to faktycznie czasy będą rekordowe (do Krakowa czy Katowic 2 godzinki z rezerwami rozkładowymi, do Gdańska 2:30 dla "sprinterów"). Póki co, to te czasy są rzeczywiście najlepsze w historii, ale nazywanie ich "rekordowymi" brzmi nieco śmiesznie.
2015-04-03 17:37:30 Autor: ag
---.dynamic.gprs.plus.pl
Jacek może słyszałeś, bilety w Pendolino wszystkie po 49.0 PLN, antresola na Centralnym. Jakby była kasa za plagiaty to byś miał trochę siana w portfelu. Na święta samego dobrego:-)
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Prawo i polityka
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.