Partnerzy serwisu:
Pasażer

PolRegio szuka pilnie KKZ na odcinku Słupsk – Szczecinek

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-06-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PolRegio szuka pilnie KKZ na odcinku Słupsk – Szczecinek
Fot. Romuald Stolnicki
Przewozy Regionalne poszukują obecnie przewoźnika do autobusowej komunikacji zastępczej na odcinku Słupsk – Miastko – Szczecinek. W związku z przyspieszeniem prac nad realizacją modernizacji linii kolejowej nr 405 Słupsk – Ustka, Przewozy Regionalne muszą w szybkim czasie zadbać o przewóz podróżnych. Czasu jest niewiele.

Trwa postępowanie przetargowe Przewozów Regionalnych na świadczenie usługi przewozu osób zastępczą komunikacją realizowaną autobusami oraz pojazdem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych (busem) w zastępstwie realizowanych przez zamawiającego kolejowych przewozów pasażerskich na odcinku Słupsk – Miastko – Szczecinek. Powodem uruchomienia w okresie od 3 lipca 2017 roku do 9 grudnia 2017 roku jest modernizacja linii kolejowej nr 405.

6 pojazdów i 300 tys. km

Przewozy Regionalne szacują, że przebieg autobusów w okresie obowiązywania umowy wyniesie ok. 270 tys. km, z kolei przebieg busa – 31,360 tys. km. Zamawiający zastrzega sobie jednak możliwość zmiany ilości przewozów o 20% zamówienia w sytuacjach, których nie można było wcześniej przewidzieć, jak np. zmiany organizacyjne spowodowane pracami inwestycyjnymi, awaryjne zamknięcia torowe i zmiany rozkładu jazdy pociągu. Zamawiający daje sobie prawo do korekty wielkości pracy eksploatacyjnej oraz korekty rozkładu jazdy z zachowaniem 14 dniowego terminu wyprzedzenia.

Do realizacji usługi przewozowej niezbędne ma być minimum pięć autobusów o pojemności minimum pięćdziesiąt miejsc siedzących oraz jeden bus do przewozu osób niepełnosprawnych. Usługa będzie realizowana wg dostarczonego przez Przewozy Regionalne rozkładu jazdy z dostosowaniem pojemności pojazdów do szacowanej frekwencji. Ponadto pojazdy mają być klimatyzowane. W trakcie realizacji komunikacji zastępczej, autobusy będą zatrzymywać się w Słupsku, Miastku i Szczecinku. Dodatkowo pojazdy mają oczekiwać w tych miastach na skomunikowanie, w przypadku opóźnienia pociągu, bez zakłócania ruchu drogowego.

Bardzo szybki przetarg

Czasu do rozpoczęcia usług pozostało mało. Jak jednak przyznaje Michał Stilger, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych, nastąpiło przyspieszenie prac. – Początkowo zarządca infrastruktury, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zakładał rozpoczęcie prac 3 września, jednak w związku z pojawieniem się możliwości wcześniejszego rozpoczęcia robót termin ich realizacji został przyspieszony – podaje Stilger. Mowa tutaj o modernizacji linii nr 405 ze Słupska do Ustki.

Tymczasem do 29 czerwca trwa składanie ofert na zapewnienie autobusowej komunikacji zastępczej. Wykonawca biorący udział w postępowaniu musi wykazać m.in., że dysponuje taborem w postaci minimum 5 autobusów, o pojemności minimum pięćdziesiąt miejsc siedzących i jednym busem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Kryterium udzielenia zamówienia jest wyłącznie cena.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5