Partnerzy serwisu:
Biznes

Podpisane. Będą podwyżki w PKP Cargo

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
25-05-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

W PKP Cargo podpisano protokół, który przyznaje załodze podwyżki od czerwca. Spółka wyda na to ok. 94 mln złotych. Spór zbiorowy nie został jednak zakończony, a zawieszony do jesieni.

Trwający od dłuższego czasu spór zbiorowy na tle płacowym w PKP Cargo przeszedł w kwietniu w etap mediacji. Odbyły się one wczoraj (24 maja), a wzięły w nich udział organizacje związkowe będące stroną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla zatrudnionych przez zakłady PKP Cargo.

Pod siedzibą spółki licznie zebrali się pracownicy. Jak poinformowała spółka po zakończeniu mediacji, podpisany protokół, który zakłada przyznanie pracownikom spółki podwyżki wynagrodzenia z dniem 1 czerwca 2022 roku. Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów opublikował podziękowanie za wsparcie pod siedzibą spółki. – Wasza obecność pozwoliła na zbliżenie stanowisk w negocjacjach. Na ten moment udało nam się wspólnie doprowadzić do ustaleń wdrażających odczuwalne podwyżki od 1 czerwca. Jednocześnie nie zamyka to drogi do dalszych działań jesienią tego roku – podkreślił.

Szacowany przez spółkę koszt podwyżek wyniesie ok. 94 mln złotych. Co szczególnie istotne, podpisanie protokołu zawiesza mediacje w sporze zbiorowym do listopada 2022 roku, ale nie kończy sporu zbiorowego.

PKP Cargo niedawno opublikowały wyniki za I kwartał 2022 roku. Poniosło w nim 47,6 mln zł straty. W negocjacjach ze związkami uczestniczył nowy zarząd, wybrany po pół roku tymczasowego kierownictwa.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5