Partnerzy serwisu:
Biznes

PKP Cargo: Koniec rokowań, początek mediacji w sprawie podwyżek

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
28-04-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
PKP Cargo: Koniec rokowań, początek mediacji w sprawie podwyżek
Fot. Jędrzej Pilarski
Spotkanie zarządu PKP Cargo ze związkowcami zakończyło rokowania, a spór zbiorowy przechodzi w etap mediacji – podał przewoźnik.

W ramach prowadzonego dialogu społecznego zarząd PKP Cargo spotkał się wczoraj (27 kwietnia) z przedstawicielami związków zawodowych działającymi w imieniu pracowników zakładów i centrali spółki. Podjęte rozmowy są wykonaniem zobowiązań Stron Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników zatrudnionych przez Centralę i Zakłady PKP Cargo wynikających z Porozumienia zawartego w dniu 27 sierpnia 2021 roku. O negocjacjach płacowych u przewoźnika pisaliśmy tutaj.

Wczorajsze rozmowy zostały zakończone podpisaniem protokołu rozbieżności w ramach procedury rozwiązywania sporu zbiorowego wszczętego pismem z dnia 1 marca 2022 roku o wdrożenie systemowej podwyżki wynagrodzeń. – Strony uznały, że dzisiejsze spotkanie kończy rokowania, a spór zbiorowy, zgodnie z przepisami prawa, przechodzi w etap mediacji – podał przewoźnik.

Sytuację w PKP Cargo omawiano podczas wczorajszego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury. – Półtora roku temu komitet protestacyjno-strajkowy przedstawił żądania dotyczące nie podwyżek, a głębokiej reformy spółki. Nie znam takiego przypadku w Europie, żeby reform żądali pracownicy – mówił przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Leszek Miętek podkreślając, że ostrzeżenia zostały zignorowane, a sytuacja w spółce jest bardzo zła.

– Właściciel dopuszcza się tego, żeby przez pół roku spółka będąca w takiej sytuacji była praktycznie pozbawiona zarządu – punktowali związkowcy i posłowie opozycji. Jak poinformowała strona społeczna, powrót do rozmów z wybranym już zarządem jest gestem dobrej woli. – Nam nie chodzi o to żeby strajkować, tylko żeby rozwiązać problem – podkreślał Leszek Miętek.

– Myślę że osiągnięcie porozumienia zgodnego z oczekiwaniami związków zawodowych w najbliższych okresach będzie trudne. Nie jest jednak niemożliwe osiągnięcie porozumienia, które będzie regulować pewien wzrost wynagrodzeń pracowników spółki PKP Cargo – mówił szef grupy PKP Krzysztof Mamiński.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5