Partnerzy serwisu:
Biznes

Dariusz Seliga nowym prezesem PKP Cargo

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
13-04-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Dariusz Seliga nowym prezesem PKP Cargo
fot. PKP Cargo
Dariusz Seliga został nowym prezesem PKP Cargo.

Rada Nadzorcza spółki PKP Cargo podjęła dzisiaj (13 kwietnia) uchwałę o powołaniu Dariusza Seligi na funkcję prezesa zarządu ze skutkiem natychmiastowym – podał przewoźnik. To efekt drugiego konkursu na to stanowisko po tym, jak w październiku odwołano prawie cały zarząd.

Problemy PKP Cargo

W pierwszym konkursie, zakończonym w styczniu, wybrano tylko jednego członka zarządu – były pracownik PKP PLK Marek Olkiewicz został członkiem zarządu ds. operacyjnych. Dlatego oddelegowany z rady nadzorczej Władysław Szczepkowski był tymczasowym p.o. prezesem przez pół roku. 

PKP Cargo zmaga się nie tylko z dużą stratą finansową, ale też z konfliktem z załogą na tle podwyżek. Wczoraj związki zawodowe rozpoczęły okupację siedziby PKP Cargo. Jak tłumaczą, zarząd spółki odmówił podpisania protokołu rozbieżności po tym, jak nie udało się porozumieć w sprawie podwyżek wynagrodzeń.

Były poseł PiS nowym prezesem

Jak podaje PKP Cargo, Dariusz Seliga od lat związany jest z branżą kolejową, głównie z Grupą PKP Cargo. W 2016 roku został prezesem PKP Cargo Connect, natomiast trzy lata później został członkiem zarządu PKP Cargo International (dawnego AWT). Od 2021 roku do dziś Dariusz Seliga był prezesem tej spółki.
Dariusz Seliga ukończył również podyplomowe studia menadżerskie Executive MBA Sektora Kolejowego. Posiada ponadto wieloletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji w Zarządach i Radach Nadzorczych spółek kapitałowych, podkreśla spółka, dodając, że jej nowy szef jest absolwentem Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku (administracja), studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie i Akademii Obrony Narodowej (ukończył w AON 4-letnie studia doktoranckie). Od 2004 roku Dariusz Seliga pracował w warszawskiej administracji na stanowisku pełnomocnika prezydenta miasta Lecha Kaczyńskiego. W 2005 roku został burmistrzem dzielnicy Włochy, a następnie przez trzy kadencje (V, VI i VII) był posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość – czytamy w biogramie.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5