Partnerzy serwisu:
Fotorelacje

Podłęże – Piekiełko: Są nowe wizualizacje linii 104

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-04-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały nowe wizualizacje obiektów, które powstaną na modernizowanej linii 104 do Chabówki wraz z nową linią kolejową Podłęże – Szczyrzyc (Piekiełko). 

Linia Podłęże – Szczyrzyc ma usprawnić zarówno ruch pasażerski w relacjach Kraków – Zakopane i Kraków – Nowy Sącz, jak i towarowy. Według podanego na stronie projektu budowy nowej linii Podłęże – Szczyrzyc kalendarium, w poprzednim miesiącu zakończyły się zasadnicze prace geologiczne i geotechniczne na większości odcinków, a nawet prace projektowe dla większości odcinków.

W skład inwestycji wchodzi zarówno budowa nowej, 58-kilometrowej linii kolejowej, jak i modernizacja istniejącej linii nr 104 Chabówka – Nowy Sącz. Jak zapowiadała w styczniu PKP PLK, pierwsze przetargi na modernizację linii Chabówka – Nowy Sącz będą ogłoszone w drugiej połowie bieżącego roku, a postępowań w sprawie powiązanej z nią budowy nowej linii Podłęże – Szczyrzyc można się spodziewać w roku 2022. 

Modernizacja linii nr 104 będzie miała bardzo szeroki zakres: w celu dostosowania parametrów linii do standardów Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T zostanie wykonana korekta przebiegu odcinka Tymbark – Nowy Sącz. Konieczna będzie budowa tuneli o łącznej długości ok. 6 km i ok. 2 km estakad. Istniejące dziś obiekty inżynieryjne zostaną przebudowane, a przejazdy – zmodernizowane.

Inwestor właśnie opublikował na stronie promocyjnej projektu nowe wizualizacje charakterystycznych obiektów linii kolejowej nr 104 po modernizacji. Można na nich zobaczyć peron stacji Rabka Zaryte, wiadukt kolejowy w km 1+267 most w km 15+444 w Mszanie Dolnej, nowy most na rzece Dunajec w Nowym Sączu i nowy przystanek Nowy Sącz Chełmiec.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5