Partnerzy serwisu:
Pasażer

Pociągi z Ukrainy do Polski wciąż kursują. PKP IC wzmacnia składy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-02-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Pociągi z Ukrainy do Polski wciąż kursują. PKP IC wzmacnia składy
Fot. M. Szymajda
Cały czas kursują pociągi z Ukrainy do Polski. Choć odbywa się to z dużymi opóźnieniami. Ukraińcy i Polacy robią, co mogą, aby bezpiecznie ewakuować obywateli z pogrążonego w wojnie kraju. PKP IC zdecydowało się na wzmocnienie składów z Przemyśla. 

Osoby oczekujące na ukraińskich pasażerów na dworcu Warszawa Wschodnia mogły poczuć się zdenerwowane, gdy grupa wagonów z Kijowa w pociągu Kiev Express nie wjechała w perony warszawskiej stacji. Osoby oczekujące uspokajał kierownik pociągu.

– Wagony z Kijowa dotrą do Warszawy, ale z innym pociągiem – powiedział. Znad granicy przyjadą prawdopodobnie po godzinie 16 z pociągiem „Kujawiak” z Chełma. Wagonami z Dorohuska przyjechało tylko kilku obywateli Ukrainy z Wołynia, którzy granicę przekraczali na własną rękę.

Cały czas docierają pociągi Kolei Ukraińskich do Przemyśla, choć ich czas przyjazdu na Podkarpacie niewiele ma wspólnego z rozkładem jazdy. Pociągi IC+ dojeżdżały do Polski z 3-godzinnym opóźnieniem, na co wpływ mógł mieć sabotaż na obiektach mostowych pomiędzy Kijowem a Lwowem. Natomiast pociąg z Odessy dotarł wczoraj o czasie i czeka na wyjazd na Ukrainę.

– PKP Intercity jest obecnie przygotowana do wzmocnień połączeń na odcinku krajowym od Przemyśla. Wysłaliśmy już 16 dodatkowych wagonów. Odprawa podróżnych odbywa się normalnie, na dotychczasowych zasadach – informuje biuro prasowe PKP Intercity. 

[godzina 12:00]

Ukrzaliznycia uruchomi dodatkowe pociągi na trasie Lwów – Medyka – Lwów. Będą kursować codziennie, aż do odwołania. Poniżej rozkład jazdy podmiejskich pociągów.

7601 Lwów – Medyka. Ze Lwowa o 19:55, w Medyce o 22:29
7602 Medyka – Lwów. Z Medyki o 01:11, we Lwowie o 03:45
7603 Lwów – Medyka. Ze Lwowa o 00:40, w Medyce o 03:14
7604 Medyka – Lwów. Z Medyki o 06:00, we Lwowie o 08:34
7605 Lwów – Medyka. Ze Lwowa o 05:27.
7606 Medyka – Lwów o 10:41
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5