Partnerzy serwisu:
Pasażer

Pociągi pasażerskie powrócą do kursowania na Ukrainie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-05-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Pociągi pasażerskie powrócą do kursowania na Ukrainie
fot. M. SzymajdaPociągi pasażerskie na stacji Rachów na Ukrainie
Koleje Ukraińskie przygotowały plan reaktywacji regionalnych i podmiejskich połączeń pasażerskich. Pasażerski transport kolejowy zamrożono u naszego sąsiada dwa miesiące temu.

Prawdopodobnie jeszcze w maju dojdzie do ponownego uruchomienia pociągów pasażerskich na Ukrainie. Transport kolejowy, całkowicie wstrzymany w sektorze pasażerskim 19 marca,będzie się budził z letargu w dwóch etapach.

– W pierwszym etapie wróci kursowanie 745 podmiejskich pociągów, kursujących głównie w szczytach przewozowych, służących dowozowi pracowników do zakładów pracy. W drugim etapie na tory wróci 571 pozostałych pociągów – powiedział pełniący obowiązki prezesa Ukrzaliznyci Iwan Jurik. Szef ukraińskiej kompanii zaznacza, że wznowienie kursowania to dowód zaangażowania przewoźnika w życie gospodarcze kraju, ale wskazuje też na konkretne koszty, które operator będzie musiał ponieść.

– Według naszych wyliczeń pierwszy etap będzie skutkował stratą w wysokości 279,5 milionów hrywien, drugi poskutkuje ubytkiem kolejnych 224,5 lmln. Zwracamy uwagę na wadliwy system finansowania kolei regionalnej na Ukrainie, który oznacza dla nas straty. Apelujemy o szybkie ustanowienie modelu finansowania tego sektora na przykładzie państw Zachodniej Europy – dodał Jurik.

Czas przestoju Ukrzaliznycia wykorzystała na remonty taboru i infrastruktury. Obecnie trwa przygotowywanie pojazdów do ruchu na nowych zasadach, z zachowaniem surowego reżimu sanitarnego.

Przez cały 13 maja na ulicach Kijowa protestowali przedstawiciele branży transportowej, domagając się ożywania tych sektorów gospodarki. Kordon około 50 autobusów zablokował centrum stolicy. Rząd zapowiedział umożliwienie działalności komunikacji międzymiastowej „za 10 dni” od dnia protestu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5