Partnerzy serwisu:

Koronawirus w Europie. Ukraina zawiesza wszystkie pasażerskie połączenia kolejowe

Michał Szymajda 17.03.2020 229

Koronawirus w Europie. Ukraina zawiesza wszystkie pasażerskie połączenia kolejowe
Fot. Michał Szymajda
16 marca prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński zwrócił się do rządu z prośbą o zawieszenie wszystkich kolejowych połączeń pasażerskich w kraju i znaczne ograniczenia w kursowaniu metra, autobusów i tramwajów w miastach, które dysponują zorganizowaną komunikacją miejską. Wszystko z powodu chęci zatrzymania epidemii koronawirusa na Ukrainie.
Jako pierwszy informację na ten temat podał dziennikarz Piotr Andrusieczko. 17 marca Koleje Ukraińskie zastosowały się do polecenia rządu wydanego na prośbę prezydenta. Proces odwoływania pociągów już się rozpoczął, będzie trwał do 19 marca, do momentu powrotu pociągu do stacji, z których zostały wysłane. Dokładnie: zawieszone będą 104 pociągi dalekobieżne. Na razie brak jest informacji co do zasad kursowania pociągów regionalnych i podmiejskich. W południe 18 marca staną także pociągi regionalne i podmiejskie. Ograniczenie kursowania dotyczy również komunikacji miejskiej (m.in. zamknięte zostaną wszystkie trzy systemy metra). Pełna lista odwołanych pociągów i dat zatrzymania kursowania znajduje się tutaj. Już wcześniej wstrzymano na Ukrainie ruch pociągów międzynarodowych, w tym także tych do Polski.

Do tej pory tak dramatyczną decyzję, o zatrzymaniu wszystkich pociągów pasażerskich w kraju, podjęła wyłącznie niewielka Słowenia. W Polsce wstrzymano ruch części pociągów krajowych i większości międzynarodowych.

Więcej na temat kolei w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony