Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Po nowych torach na odcinku Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg [film]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
11-03-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PKP Polskie Linie Kolejowe informują o pierwszych efektach wartej 1,4 mld zł przebudowy węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice. Pociągiem od 14 marca pojedziemy do Chybia i Zebrzydowic. Podróżni skorzystają z nowego peronu w Zabrzegu. 

Przed miesiącem rozpoczął się kolejny etap wartej 1,4 mld zł przebudowy węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice którą realizuje firma Budimex. Teraz PKP PLK informuje o gotowych torach z Czechowic-Dziedzic do Zabrzegu. W galerii artykułu można zobaczyć film z przejazdu nagrany przez kanał czechowicetv.

Jak informuje PKP PLK, zmodernizowano siedem obiektów inżynieryjnych, m.in. wiadukt nad DK 1 w Czechowicach i most nad rzeką Iłownicą. Prace obejmowały wymianę toru, sieci trakcyjnej oraz rozjazdów. Wykonawca zaangażował ponad 250 pracowników i kilkadziesiąt maszyn.

Pociągi na oddanym odcinku ruszą 14 marca. Podróżni w Zabrzegu skorzystają z nowego peronu – jednego z dwóch nowo budowanych o długości 200 metrów. Jest wyposażony w nowe ławki, wiatę, oświetlenie i tablice informacyjne. Pochylnie zapewnią dostęp do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Jak podaje inwestor, do końca roku zaplanowano przygotowanie drugiego peronu i podziemnego przejścia dla pieszych. Będą kontynuowane roboty przy drugim torze na trasie Czechowice – Zabrzeg. Kolejny etap prac to przebudowa linii na odcinku Czechowice – Goczałkowice-Zdrój – wymiana torów, sieci trakcyjnej oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Na nowej konstrukcji 150 m mostu nad Wisłą ułożone będą tory i zamontowana sieć trakcyjna. Utrzymany będzie ruch kolejowy po jednym torze.

Od stycznia na stacji Czechowice-Dziedzice budowany jest nowy peron oraz przygotowywany tor i sieć trakcyjna. Podróżni będą korzystać z nowego obiektu jeszcze w tym roku. Wówczas prace przeniesione zostaną na drugi peron i sąsiednie tory. W marcu rozpocznie się modernizacja przystanku Goczałkowice-Zdrój. Ze względu na zakres prac przystanek wyłączony będzie czasowo z obsługi – podaje inwestor.


czechowicetv
771 subskrypcji
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5