Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

PLK podsumowuje opóźnienia po awarii na Warszawie Zachodniej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Autor:

PKP PLK

Data publikacji:
10-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
10-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
PLK podsumowuje opóźnienia po awarii na Warszawie Zachodniej
fot. Błażej Mstowski/PKP PLKWarszawa Zachodnia w trakcie modernizacji, listopad 2023 r.
W czwartek (9 maja) na stacji Warszawa Zachodnia doszło do awarii jednego rozjazdu na wyjeździe w kierunku stacji Warszawa Centralna. Ruch pociągów nie był wstrzymany. Wydarzenie przyczyniło się do opóźnienia łącznie 63 pociągów na 784 minuty.

Jak informuje PKP PLK, zdarzanie było spowodowane awarią napędu sterującego rozjazdem. Pierwsza awaria wystąpiła o godz. 8:18. Natychmiast na miejsce skierowano służby techniczne PLK SA. Pracownicy zabezpieczyli urządzenie, dzięki czemu o godz. 9:15 przywrócono działanie rozjazdu. Prowadzony był stały nadzór przez służby PLK SA. Urządzenie posiada gwarancję producenta, który został niezwłocznie wezwany do przeprowadzenia naprawy.

O godz. 13:12 ponownie wystąpiła awaria napędu tego samego rozjazdu. Służby techniczne PLK SA zabezpieczyły urządzenie, by o godz. 13:50 przywrócić działanie rozjazdu. Przedstawiciel producenta przystąpił do docelowej naprawy napędu rozjazdu o godz. 20:45. Prawidłowe działanie urządzenia przywrócono o godz. 22:00.

Nie było zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Dyżurni ruchu prowadzili pociągi w taki sposób, aby minimalizować opóźnienia. Na czas naprawy wprowadzone były zmiany w kursowaniu pociągów. Część składów kierowana była na inne tory - podał zarządca infrastruktury.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5