Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP PLK zmodernizowały stację w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-04-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP PLK zmodernizowały stację w Ostrowcu Świętokrzyskim
fot. PKP PLK
Spółka PKP PLK zmodernizowała stację w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to jeden z elementów ogromnego zadania inwestycyjnego dotyczącego przebudowy linii kolejowej 25, pomiędzy Skarżysko-Kamienną a Sandomierzem. Cała inwestycja miała zakończyć się w 2021 roku, lecz od dawna wiadomo, że tego terminu nie uda się dotrzymać. Aktualnie PLK szacują, że modernizacja powinna się zakończyć na przełomie 2023 i 2024 roku.

Jak informują PKP PLK, jeszcze w kwietniu spółka zakończy odbiory nowego peronu i ciągów komunikacyjnych na stacji kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Już teraz pasażerowie mogą korzystać z efektów zrealizowanych prac. Duży zakres inwestycji objął budowę dłuższego i wyższego peronu, ułatwiającego wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Od ul. Kolejowej do peronu prowadzi nowy chodnik z podjazdem, który ułatwił dostęp do pociągu osobom o ograniczonej możliwości poruszania się. Na peronie pojawiły się nowe wiaty, ławki i tablice informacji pasażerskiej. Nagłośnienie, ścieżki naprowadzające, oraz nawierzchnia o zróżnicowanej strukturze pomagają w poruszaniu się po stacji osobom niewidomym i słabo widzącym. Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego dotrzeć do pociągu mogą również wyremontowaną kładką, która znajduje się nad torami. Wymieniono na niej nawierzchnię, schody i bariery zabezpieczające. Wszystko oświetlają nowe latarnie pracujące w energooszczędnej technologii LED.

Stacja w Ostrowcu Świętokrzyskim to ważny fragment linii kolejowej numer 25, którą PLK modernizują na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Jest to linia znaczenia państwowego, należąca do sieci kompleksowej TEN-T. Inwestycja obejmuje wymianę torów, sieci trakcyjnej i systemów sterowania ruchem kolejowym. Przebudowywane są przejazdy kolejowo-drogowe, mosty i wiadukty, które zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Większy dostęp do kolei ułatwią nowe perony i ciągi komunikacyjne zaplanowane tak, by dostać się do pociągu mogli wszyscy podróżni. Na przebudowywanej trasie z efektów zrealizowanych prac korzystają już mieszkańcy m.in. Wąchocka, Starachowic i Kunowa, a pociągi poruszają się po wymienionych torach na odcinku Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski. Obecnie największy zakres prac realizowany jest w kierunku Sandomierza. Zakończenie inwestycji planowane jest na przełom 2023 i 2024 roku co oznacza, że cały projekt będzie opóźniony o ponad 2 lata, bowiem pierwotnie prace miały zakończyć się w 2021 roku.

Po zakończeniu inwestycji pociągi pasażerskie mają poruszać się z prędkością 120 km/h, a towarowe z prędkością 80 km/h. 

Projekt „Prace budowlane na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz” za przeszło 600 mln zł współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5