Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

PKP PLK. Zarząd już w pełnym składzie

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
26-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
26-03-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
PKP PLK. Zarząd już w pełnym składzie
fot. Łukasz Malinowski
Dzisiaj (26 marca) rada nadzorcza powołała sześciu członków zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe. Postępowanie rozpoczęło się 21 lutego. Zobaczcie kto dołączył do Piotra Wyborskiego, który od 15 marca pełni funkcję prezesa zarządu spółki. 

Postępowanie na wybór sześciu członków zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. rada nadzorcza wszczęła 21 lutego tego roku. W wyniku postępowania kwalifikacyjnego rada wybrała sześciu nowych członków zarządu. Są to:

  • Michał Gil, powołany na stanowisko członka zarządu – dyrektora ds. eksploatacji;
  • Małgorzata Kuczewska-Łaska, powołana na stanowisko członka zarządu – dyrektora ds. finansowych;
  • Krzysztof Waszkiewicz, powołany na stanowisko członka zarządu – dyrektora ds. utrzymania infrastruktury;
  • Marcin Mochocki, powołany na stanowisko członka zarządu – dyrektora ds. realizacji inwestycji;
  • Maciej Kaczorek, powołany na stanowisko członka zarządu – dyrektora ds. strategii i rozwoju;
  • Piotr Kubicki, powołany na stanowisko członka zarządu – dyrektora ds. transformacji cyfrowej.

– Rada nadzorcza w terminie i zgodnie z procedurą dokonała wyboru sześciu członków Zarządu. Przed nowym kierownictwem PLK SA jest wiele wymagających i trudnych zadań. Rada nadzorcza liczy, że nowi członkowie zarządu we właściwy sposób poprowadzą Spółkę przez strategiczne obszary jej działalności – powiedział Jakub Majewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej. Funkcję prezesa zarządu od 15 marca pełni Piotr Wyborski.

Michał Gil – członek zarządu, dyrektor ds. eksploatacji

Magister inżynier kierunku transport w specjalności sterowanie ruchem. Od 19 lat związany z branżą transportu kolejowego. W PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A. zatrudniony na stanowiskach związanych z ruchem kolejowym i eksploatacją. Od 2021 roku dyrektor Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym.

Małgorzata Kuczewska-Łaska – członek zarządu, dyrektor ds. finansowych

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na Wydziale Handlu Zagranicznego oraz studiów MBA w International Executive Development Center w Bledzie (Słowenia). Członek największej na świecie organizacji zrzeszającej zawodowych księgowych – The Chartered Institute of Management Accountants z siedzibą w Londynie, z tytułem: The Chartered Global Management Accountant.

Karierę zawodową rozpoczęła w międzynarodowej firmie doradczej KPMG. Następnie pracowała jako menedżer i dyrektor inwestycyjny w firmach zarządzających funduszami inwestycyjnymi: Westfund i PTP – Kleinwort Benson. Była też kontrolerem finansowym oraz dyrektorem finansowym w kilku polskich spółkach produkcyjnych. W latach 2002-2007, 2009-2013 oraz w 2016 roku pełniła funkcję prezesa zarządu oraz członka zarządu ds. finansowych w spółkach branży kolejowej: Przewozy Regionalne Sp. z o.o. (dziś Polregio S.A.) oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Krzysztof Waszkiewicz – członek zarządu, dyrektor ds. utrzymania infrastruktury

Ukończył studia na kierunku transport o specjalności sterowanie ruchem kolejowym. W PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pracuje od marca 2015 r. W trakcie pracy w Spółce pełnił obowiązki na stanowiskach związanych z branżą drogową – ostatnio Zastępcy Dyrektora Biura Dróg Kolejowych ds. utrzymania, a wcześniej m.in. na stanowiskach Dyrektora Projektu, Naczelnika Wydziału.

Jego dotychczasowe obowiązki zawodowe obejmowały zarządzanie podległym zespołem w celu zapewnienia właściwego poziomu utrzymania infrastruktury oraz jej właściwych parametrów techniczno-eksploatacyjnych. Uczestniczył w nadzorowaniu określania zasad planowania robót, potrzeb materiałowych, wykorzystania materiałów staroużytecznych, zasad podziału środków przeznaczonych na utrzymanie, jak również w nadzorowaniu umów na utrzymanie infrastruktury. Brał udział we wdrożeniu prędkości 200 km/h na linii kolejowej nr 9.

Marcin Mochocki – członek zarządu, dyrektor ds. realizacji inwestycji

Absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania. Specjalista w dziedzinie infrastruktury z bogatym doświadczeniem zawodowym. Karierę rozpoczął w EY, gdzie jako członek zespołu doradztwa infrastrukturalnego realizował liczne projekty dla sektora kolejowego, lotniczego i drogowego. Następnie, w PKP S.A., odpowiadał za nadzór nad realizacją strategicznych projektów inwestycyjnych dla całej Grupy PKP, skupiając się na modernizacji i rozwoju infrastruktury kolejowej w Polsce.

W latach 2013-2016 w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A., pełnił funkcje Pełnomocnika Zarządu oraz Członka Zarządu, odpowiadał m.in. za realizację inwestycji w ramach unijnej perspektywy finansowej wdrażanej w latach 2007-2015. W latach 2016-2024 związany z IPOPEMA Financial Advisory, jako ekspert od projektów infrastrukturalnych, zajmujący się wdrażaniem kompleksowych przedsięwzięć inwestycyjnych, modelowaniem finansowym, doradztwem biznesowym i finansowym.

dr inż. Maciej Kaczorek – członek zarządu, dyrektor ds. strategii i rozwoju

Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej ze specjalizacją logistyka i technologia transportu kolejowego, studiów podyplomowych w Wojskowej Akademii Technicznej w zakresie projektowania infrastruktury kolejowej oraz European Training Centre for Railways (ETCR) na College of Europe w Brugii. W 2022 r. uzyskał na Politechnice Warszawskiej stopień doktora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport.

Od ponad 15 lat związany z branżą transportową. W latach 2022 - 2024 pełnił funkcję członka zarządu w Mobility Solutions sp. z o.o. W latach 2020 - 2022 współpracował jako niezależny konsultant z biurami projektowymi i firmami doradczymi. W okresie od 2018 do 2020 r. związany był z Centralnym Portem Komunikacyjnym, gdzie odpowiadał za pion ds. rozwoju kolei. W latach 2010-2018 pracował w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A., w tym w latach 2012-2018 na stanowiskach menedżerskich, również jako przewodniczący Komitetu Inwestycyjnego. Od 2006 do 2009 r. zdobywał doświadczenie działając w strukturach przewoźnika kolejowego.

Ekspert ds. planowania i zarządzania strategicznego specjalizujący się w zagadnieniach planowania transportu. Uczestniczył zarówno po stronie zamawiającego, jak i wykonawcy w wielu projektach doradztwa technicznego i biznesowego oraz analiz i badań ewaluacyjnych dla sektora transportu, w szczególności kolejowego. Prowadzi działalność naukową
i dydaktyczną współpracując z Politechniką Warszawską i Politechniką Krakowską

Piotr Kubicki – członek zarządu, dyrektor ds. transformacji cyfrowej

Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Studiów Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie o specjalności Menedżer IT. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami IT. Obecnie w trakcie doktoratu z zakresu cyberbezpieczeństwa związanym z systemem FRMCS (Future Railway Mobile Communication System) na Politechnice Warszawskiej.

Od ponad 25 lat związany z branżą kolejową, telekomunikacyjną i energetyczną, odpowiadając za zarządzanie i wdrażanie projektów z obszarów telekomunikacji, cyberbezpieczeństwa oraz informatycznych. W latach 2011-2013 pełnił funkcję Dyrektora Handlowego w TK Telekom sp. z o.o., w latach 2013-2015 Dyrektor ds. Rozwoju w ATEM Polska Sp. z o.o., a w latach 2015-2021 Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w firmie Technitel Polska S.A. W okresie ostatnich dwóch lat Doradca Zarządu w firmie NetWorks Sp. z o.o., spółce odpowiedzialnej za budowanie, rozwój i utrzymanie infrastruktury sieci komórkowych. Ekspert ds. infrastruktury krytycznej oraz aktywny uczestnik współpracy branżowej w zakresie przygotowania pilotażu wdrożenia systemu FRMCS na polskiej kolei.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Ponad 62 tysiące lamp LED na kolei

Infrastruktura

Ponad 62 tysiące lamp LED na kolei

PKP PLK 23 marca 2024

PLK oszczędziła 800 mln zł na KPO. Jak je wykorzysta?

Infrastruktura

Duża inwestycja PLK w Radomiu. Powstanie centralne archiwum

Infrastruktura

Zobacz również:

Ponad 62 tysiące lamp LED na kolei

Infrastruktura

Ponad 62 tysiące lamp LED na kolei

PKP PLK 23 marca 2024

PLK oszczędziła 800 mln zł na KPO. Jak je wykorzysta?

Infrastruktura

Duża inwestycja PLK w Radomiu. Powstanie centralne archiwum

Infrastruktura

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5