Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

PKP PLK uruchomi drugi tor do Radomia z końcem sierpnia

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
13-08-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
PKP PLK uruchomi drugi tor do Radomia z końcem sierpnia
Fot: Sebastian Pawłowski
Od niedzieli 29 sierpnia pasażerowie pociągów kursujących z Warszawy przez Warkę do Radomia pojadą już po dwóch torach na całym odcinku linii. Kończy się najważniejszy etap opóźnionej o wiele lat inwestycji.

Koleje Mazowieckie jako pierwsze poinformowały o tym, że 29 sierpnia będzie pierwszym dniem, gdy po całej linii nr 8 od Warszawy do Radomia będzie można korzystać z dwóch torów. Na razie nigdzie na tym odcinku nie będzie możliwe osiąganie prędkości 160 km/h z uwagi na niewystarczającą moc podstacji, trwające prace przy przejazdach kolejowych i przy systemach sterowania ruchem kolejowym. Ale zmiana powinna wpłynąć pozytywnie na płynność ruchu pociągów i zmniejszenie opóźnień. Dotychczas było z tym różnie.

Radomiak nie bywa punktualny. Ale jest lepiej

W końcu czerwca, gdy pociągi wreszcie dotarły do Radomia przez „ósemkę”, notowały spore opóźnienia. Na przykład od 28 czerwca do 28 lipca przyspieszony pociąg Radomiak do Warszawy ani razu nie dotarł punktualnie. W tych dniach średnie jego opóźnienie wynosiło od 25 do 30 minut. 

Polskie Linie Kolejowe zapewniały jednak, że notoryczne i spore opóźnienia skończą się, gdy Thales odpowiadający za systemy sterowania ruchem kolejowym, zakończy opóźnione prace.  Rzeczywiście, statystyki opóźnień wskazują, że punktualność pociągów po 28 lipca na linii 8 wzrosła. 3 i 8 sierpnia „Radomiakowi” zabrakło zaledwie kilku minut, by po raz pierwszy od rozpoczęcia wakacji dojechać do Warszawy punktualnie. Większość pociągów Kolei Mazowieckich jeździ jednak o czasie. Ma być jeszcze lepiej.

Ruch po dwóch torach od 29 sierpnia

Od 29 sierpnia ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom ma odbywać się po dwóch czynnych torach, co powinno przełożyć się na wzrost punktualności. W Radomiu zaczną działać nowe stacje: Radom Północny oraz Radom Gołębiów – poinformowały Koleje Mazowieckie.

Informacje o drożności obu torów, choć wciąż toczą się prace, przekazał także Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK. – Potwierdzam, że drugi tor w Radomiu będzie gotowy 29 sierpnia i od tego dnia ruch będzie odbywał się po dwóch torach. Przełoży się to na punktualność pociągów, możliwe będzie zwiększenie liczby połączeń – powiedział.

Na razie więcej pociągów z Warszawy przez Warkę i Radom na południe kraju uruchamiać ma PKP Intercity. Zmienić się ma także standard części pociągów Kolei Mazowieckich. O tym napiszemy wkrótce.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5