Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP PLK o przyczynach opóźnień na linii radomskiej [uzupełnienie]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-07-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP PLK o przyczynach opóźnień na linii radomskiej [uzupełnienie]
Fot. Koleje Mazowieckie
Koleje Mazowieckie przeanalizowały przyczyny powstawania opóźnień na linii radomskiej. Swoje stanowisko przedstawiła też spółka PKP PLK.

Koleje Mazowieckie i PKP Intercity (na razie tylko jedna para pociągów) jako jedyni przewoźnicy pasażerscy czerpią korzyści z otwarcia linii nr 8 między Warką i Radomiem, dzięki czemu nie trzeba już korzystać z tras objazdowych. Niestety, w zasadzie od początku udrożnienia jednego toru w Radomiu rozkład jazdy nie jest realizowany właściwie. Niemal każdego dnia mają miejsce przynajmniej kilkunastominutowe opóźnienia pociągów regionalnych. Spóźnione pociągi wjeżdżające do Radomia sprawiają natomiast, że pociągi z Radomia odjeżdżające muszą czekać na zwolnienie się wciąż jednotorowego szlaku w granicach miasta. Na naszą prośbę Koleje Mazowieckie sprawdziły przyczyny powstawania opóźnień.

– Z przeprowadzonej analizy wynika, że w zdecydowanej większości przypadków przyczyny opóźnienia nie są zależne od przewoźnika, lecz są wynikiem niedostosowania w sposób właściwy infrastruktury do wznowienia przewozów pasażerskich – napisała Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa KM. Z naszych informacji wynika, że nie wszystkie urządzenia srk, świeżo zamontowane na linii, działają jak należy. Przez kilka lipcowych dni były też problemy z zasilaniem sieci trakcyjnej. Bardzo często w teorii przyspieszony „Radomiak” do Warszawy dojeżdża do niej z 60-minutowym opóźnieniem.

– W związku z tą sytuacją Koleje Mazowieckie zwróciły się do PKP Polskich Linii Kolejowych z apelem o podjęcie działań w celu prowadzenia planowego ruchu pociągów. Oczekujemy, że PKP PLK możliwie jak najszybciej wprowadzą korektę do rozkładu jazdy, która pozwoli w miarę planowo realizować rozkład jazdy – dodała Nowakowska.

PKP Polskie Linie Kolejowe, mimo kilkukrotnych próśb o wyjaśnienie z czego dokładnie wynikają opóźnienia na linii 8, nie odniosły się dotąd do sprawy. Więcej na temat modernizacji linii nr 8 i jej statusu piszemy tutaj.

Uzupełnienie: Stanowisko PKP PLK

Dziś otrzymaliśmy stanowisko spółki PKP Polskie Linie Kolejowe w tej sprawie. Prezentujemy je w całości:
Wpływ na zmiany w komunikacji na linii Warszawa – Radom mają prace, które prowadzi wykonawca urządzeń sterowania ruchem kolejowym firma Thales. W trakcie robót wykonawca informował inwestora o zmianach terminów zakończenia prac. Jak tłumaczył, powodem były problemy z pozyskaniem materiałów. Obecnie wykonawca, firma  Thales, deklaruje, że do końca lipca zakończy prace przy budowie samoczynnej blokady liniowej i rozpocznie testy. Na początku sierpnia sytuacja na linii ustabilizuje się.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5