Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Kolejne pociągi skierowane na niewłaściwe tory w Warszawie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
05-07-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Kolejne pociągi skierowane na niewłaściwe tory w Warszawie
Fot. czytelnik RKzdjęcie ilustracyjne
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", dziś (5 lipca) w Warszawie na niewłaściwe tory zostały skierowane dwa kolejne pociągi. PKP PLK potwierdza jedno z tych zdarzeń.

Po marcowej korekcie rozkładu jazdy przynajmniej pięciokrotnie dyżurni ruchu PKP PLK kierowali pociągi na niewłaściwe tory w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego, co wywołało duże zaniepokojenie poziomem bezpieczeństwa ruchu kolejowego. 

Jak informowaliśmy, Urząd Transportu Kolejowego zakończył trzy kontrole w tej sprawie; regulator stwierdził liczne nieprawidłowości po stronie PKP PLK. Zarządca infrastruktury krytycznie odniósł się wczoraj do wyników kontroli, przekazując swoje zastrzeżenia. - W przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości, prowadzone są postepowania wyjaśniające, wyciągane są wnioski i wdrażane są rozwiązania, które mają zapobiec powstawaniu podobnych przypadków w przyszłości. Takie rozwiązania wdrożyła spółka po marcowych wydarzeniach i zostały one już odnotowane przez UTK - podkreślała PKP PLK w oświadczeniu.

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", dziś (5 lipca) w Warszawie na niewłaściwe tory zostały skierowane - dwukrotnie - kolejne pociągi. W obu przypadkach były to składy PKP Intercity. Pierwszy to 91133/2 Korczak z Łodzi do Warszawy, który po godz. 7 rano na stacji Warszawa Praga został skierowany do stacji Warszawa Wschodnia Towarowa zamiast w kierunku stacji Warszawa Grochów. Od Czytelnika otrzymaliśmy zdjęcie pociągu, który dojechał aż do Wawra. 

Drugim pociągiem był IC 5332 Kochanowski z Bydgoszczy do Rzeszowa, który został skierowany do stacji Warszawa Grochów zamiast do stacji Warszawa Wschodnia Towarowa. W tym wypadku jednak maszynista zatrzymał się przed rozjazdami, co pozwoliło poprawić drogę pociągu. Ostatecznie ruszył w dalszą drogę, ale łącznie jest obecnie opóźniony o 44 minuty.  Jak poinformowała oficjalnie SKM Warszawa, "z powodu skierowania pociągu innego przewoźnika na niewłaściwy tor, na odcinku Warszawa Wschodnia - Otwock występują utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników", a pociągi w obu kierunkach mogą być opóźnione o około 45 minut. 

Informacje te otrzymaliśmy od dwóch niezależnych źródeł. PKP Polskie Linie Kolejowe zaprzeczają jednak, że drugie ze zdarzeń miało miejsce. - Dzisiaj na Warszawskim Węźle Kolejowym nie doszło do mylnego skierowania dwóch pociągów. Komisja wyjaśni okoliczności wydarzenia do którego doszło dzisiaj około godziny 7:20 w obrębie stacji Warszawa Praga kiedy pociąg służbowy PKP Intercity (091133), bez pasażerów, relacji Warszawa Gdańska – Warszawa Olszynka Grochowska (chodzi o stację postojową Grochów - przyp. RK) został skierowany na tor inny niż w rozkładzie jazdy. Skład miał zjechać na stację Warszawa Olszynka Grochowska, a wjechał na tor w stronę Warszawy Wawer. Nie było zagrożenia. Za pociągiem służbowym jechał pociąg relacji Bydgoszcz – Rzeszów, który został ze względu na to wydarzenie opóźniony. Nie było przerwy w ruchu. O godzinie 9:40 przywrócony został rozkładowy ruch pociągów - podał "Rynkowi Kolejowemu" Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. 

W Warszawie trwają największe jak dotąd utrudnienia związane z przebudową Warszawy Zachodniej. Zamknięte zostały oba tory podmiejskiej linii średnicowej, a liczba pociągów jest znacznie ograniczona.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5