Partnerzy serwisu:
Pasażer

To już piąty pociąg skierowany na niewłaściwy tor w Warszawie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
To już piąty pociąg skierowany na niewłaściwy tor w Warszawie
fot. SKM Warszawazdjęcie ilustracyjne
Dziś (11 kwietnia) doszło do przynajmniej piątego w ciągu jednego miesiąca przypadku skierowania pociągu pasażerskiego na niewłaściwy tor w Warszawie. Podobne zdarzenie miało też miejsce w świąteczny weekend w Tczewie. 

Jak poinformował nas Czytelnik, dziś (11 kwietnia) w Warszawie przed godziną 14tą na stacji Warszawa Wschodnia pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej do Otwocka został skierowany na linię nr 448 zamiast na linię nr 7. Zdarzenie potwierdziła PKP PLK.

- Komisja wyjaśni okoliczności mylnego skierowania pociągu SKM na stacji Warszawa Wschodnia. O godzinie 13:45 skład zamiast w kierunku Otwocka został skierowany do Rembertowa. Maszynista zatrzymał skład na rozjazdach. Nie było zagrożenia dla pasażerów - podkreśla Karol Jakubowski z biura prasowego PLK.

Jak dodaje, ustawienie urządzeń, rozjazdów i semaforów, zezwalało maszyniście na bezpieczną jazdę po wolnym torze. - Po sprawdzeniu przez komisję pociąg cofnięto do stacji, gdzie po przygotowaniu drogi przebiegu skład ruszył do Otwocka. Całość zdarzenia trwała około 30 minut. W tym czasie stacja Warszawa Wschodnia była przejezdna w pozostałych kierunkach - zapewnił przedstawiciel PKP PLK.

Przypomnijmy, że w połowie marca na przestrzeni zaledwie jednego tygodnia na warszawskim węźle przynajmniej czterokrotnie doszło do mylnego wyprawienia pociągu z pasażerami na niewłaściwy tor. PKP PLK zapowiedziała wówczas specjalne działania. Według informacji "Rynku Kolejowego", do podobnego zdarzenia, również bez groźnych następstw, doszło także w wielkanocny weekend w Tczewie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5