Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity zbuduje chroniony tor postojowy dla wagonów MON

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
15-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
15-02-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Intercity zbuduje chroniony tor postojowy dla wagonów MON
fot. M. SzymajdaWagony MONu w Warszawie
PKP Intercity zbuduje na terenie swojej bocznicy we Wrocławiu specjalny tor postojowy dla ośmiu wagonów pozostających w dyspozycji Ministerstwa Obrony Narodowej.

PKP Intercity ogłosiło właśnie przetarg na budowę specjalnie chronionego toru postojowego dla ośmiu wagonów pasażerskich, które nabył MON, a które znajdują się „pod opieką” PKP Intercity. Wagony są gotowe od 2021 roku i bardzo sporadycznie są wykorzystywane przez armię. Zamówienie było bardzo drogie. To jak wyglądają salonki dla wojska (są dwie, pozostałe 6 wagonów jest bezprzedziałowych) można zobaczyć tutaj.

Zakres zamówienia obejmuje likwidację fundamentu po obrotnicy taborowej, budowę nowego odcinka toru, zabudowę nowego rozjazdu, budowę utwardzonego międzytorza wraz z odwodnieniem, budowę ogrodzenia, wykonanie oświetlenia i systemu monitoringu, a także montażu kolumn z instalacją elektryczną do obsługi wagonów.

PKP Intercity wybierze wykonawcę inwestycji biorąc pod uwagę kryterium ceny (90 punktów) i terminu realizacji zamówienia (10 punktów). Oferty można składać do 26 lutego.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5