Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity ogłasza gigantyczny przetarg. Kupi 300 wagonów!

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
04-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Intercity ogłasza gigantyczny przetarg. Kupi 300 wagonów!
fot. PKP Intercity
PKP Intercity ogłosiło jeden z największych przetargów w swojej historii – na dostawę aż 300 nowych wagonów wraz z przeglądem i dopuszczeniem na zagraniczne sieci kolejowe.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 300 wagonów osobowych wraz z wykonaniem przeglądu na 3. poziomie utrzymania w podziale na siedem części, odpowiadające różnym typom wagonów. Wszystkie będą klimatyzowane. 

PKP Intercity na każdą część zamówienia daje wykonawcom aż 72 miesiące i dodatkowe 24 miesiące na wagony z opcji. Łącznie z gwarancją i rękojmią zwiąże to wykonawcę umową na ponad dziesięć lat. Kryteria wyboru to cena jednostkowa wagonu (80%), cena przeglądu P3 (10%) oraz długość okresu gwarancji (10%).

Co istotne, PKP Intercity wymaga uzyskania i dostarczenia zezwolenia na wprowadzenie do obrotu pojazdu do eksploatacji na terenie następujących państw: Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Słowacji, Węgier oraz Litwy.

Siedem typów wagonów

Przedmiotem części 1 zamówienia jest dostawa 38 wagonów 1 klasy, przedziałowych i bezprzedziałowych. Prawo opcji w zakresie części 1 zamówienia polega na możliwości dostawy dodatkowych 19 wagonów 1 klasy.

Przedmiotem części 2 zamówienia jest dostawa 40 wagonów 2 klasy, przedziałowych. Prawo opcji w zakresie części 2 zamówienia polega na możliwości dostawy dodatkowych 20 wagonów 2 klasy, przedziałowych.

Przedmiotem części 3 zamówienia jest dostawa 80 wagonów 2 klasy, bezprzedziałowych z prawem opcji na 40 wagonów.

Przedmiotem części 4 zamówienia jest dostawa 38 wagonów 2 klasy, przedziałowych z opcją dostawy dodatkowych 19 wagonów.

Przedmiotem części 5 zamówienia jest dostawa 40 wagonów 2 klasy, bezprzedziałowych przystosowanych do przewozu rowerów z co najmniej 8 hakami na rowery. Opcja to dodatkowe 20 wagonów.

Przedmiotem części 6 zamówienia jest dostawa 38 wagonów restauracyjnych z opcją na 19 wagonów.

Przedmiotem części 7 zamówienia jest dostawa 26 wagonów 2 klasy, przedziałowych dzienno-nocnych (WL/B). Tu również jest opcja – na 13 wagonów.

Oferty mają być ważne prawie pół roku


Nie podano szacunkowej wartości zamówienia, ale łączna wartość samego wadium na wszystkie zadania przekracza 10 milionów złotych, a wymagana zdolność kredytowa wykonawcy to blisko 400 mln złotych. 

Jeszcze dziś podamy szczegóły planowanego zamówienia. Otwarcie ofert zaplanowano za ponad miesiąc, 13 grudnia. Oferty muszą zachować ważność aż do 11 kwietnia 2023 roku. 
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5