Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity: Na razie Pendolino nie dojedzie do Przemyśla

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity: Na razie Pendolino nie dojedzie do Przemyśla
fot. M. Szymajda
Pomimo złożenia wniosków o otwarty dostęp dla pociągów ekspresowych PKP Intercity i pozytywnej decyzji Urzędu Transportu Kolejowego w tym zakresie, Pendolino na razie nie dotrą do Przemyśla.

Jak pisaliśmy w połowie marca – UTK przychylił się do wniosków PKP Intercity dotyczących możliwości uruchamiania pociągów na własny rachunek ekonomiczny. We wnioskach zaznaczono m.in. możliwość operowania składami ED250 (Pendolino) na odcinkach tras do Przemyśla. To nowość, ponieważ obecnie najdalej na południowy wschód Polski pociągi te zapuszczają się do Rzeszowa. Wprowadzenia szybkich pociągów do Przemyśla nie należy się jednak szybko spodziewać.

– PKP Intercity składa wnioski do Urzędu Transportu Kolejowego dotyczące obsługi danej trasy (pociągami ekspresowymi w ramach otwartego dostępu – dop. red.) raz na 5 lat. To oznacza, że we wniosku musimy uwzględnić plany dotyczące nie tylko najbliższego rozkładu jazdy, lecz także tych, które zostaną wdrożone w kolejnych latach. W obowiązującym i najbliższym rozkładzie jazdy nie planujemy uruchamiania pociągu Express InterCity Premium do Przemyśla – czytamy w oświadczeniu przewoźnika.

Ponadto PKP Intercity wyjaśnia, że czasy jazdy zawarte we wniosku są szacowanymi czasami przejazdu „na podstawie informacji o infrastrukturze”. – Czasy nie odnoszą się do grudnia 2023 roku, a ostateczne czasy i rozkład jazdy zawsze określa zarządca infrastruktury w ramach konstrukcji ZRJ lub RRJ – dodaje PKP Intercity w odpowiedzi na hiperoptymistyczne informacje niektórych mediów dotyczące m.in. znacznego skrócenia czasu przejazdu pociągów kursujących między Warszawą a Wrocławiem.

– Zestawienie oraz uruchomienie nowych pociągów ekspresowych jest powiązane z planowanymi inwestycjami taborowymi Spółki, w tym zakupami taboru, które będzie mógł uzyskiwać prędkość powyżej 160 km/h – czytamy na końcu oświadczenia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5