NUMER 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Temat numeru:
Renesans nocnych pociągów
szukaj
Śledź nas:

Pilna potrzeba zamawiania szyn

| jm, Rynek Kolejowy 01.07.2014 212

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-07-01 10:58:48 Autor: abc rozjazdy
---.opera-mini.net
A na Projekt Wymiany Rozjazdow PKP PLK nie przewidzialo ze Wykonawcy bede zamawiac setki rozjazdow i juz obecnie sa opoznienie w realizacji z powodu "nie wyrabiania sie" producentow rozjazdow w produkcji.
jest robota a nie ma czym "modernizowac".
2014-07-01 11:24:29 Autor: Liku
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A nie wiecie co pewien kartel wyczyniał za Odra? Weźcie się do roboty spec-urzędasy bo się tu żyć nie da.
2014-07-01 12:53:04 Autor: vvde
---.devs.futuro.pl
jeszcze proponuje zainteresować się przetargiem na "akcesoria kolejowe". tam dopiero były jaja, wystarczy spojrzeć na listę oferentów w poszczególnych zadaniach ;)

Swoją droga dziwna ta PLK - rynek producentów wszelkiego typu wyrobów na kolej jest niesamowice ograniczony, a oni wybiórczo stosują pewne rozwiązania - tu przetarg mimo, że jego warunki spełniają pojedyncze firmy i wiadomo już na etapie ogłoszenia co kto bedzie mógł zrobic. Potem identyczna sytuacja i gruuube miliony wydane bez przetargu, choc firm w Polsce oferujących szyny jest wiecej. Dlaczego ich nie zaprosili?
2014-07-01 13:21:42 Autor: fuk
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
No właśnie dlaczego ich nie zaprosili? Może nie było sensu :-) ....patrz @Liku
2014-07-01 13:54:48 Autor: vvde
---.devs.futuro.pl
@fuk ale to oznaczałoby, że ktoś od zamawiającego to klepnął i brał udział. jakoś nie wierzę ;)
2014-07-01 14:48:11 Autor: Gierek
---.10.1.25

Gierek
Hehehe rączka rączke myje. Nie przewidzieli Euro 2012, to dobre :D
2014-07-01 19:13:34 Autor: Guilerme Hidalgo
---.205.146.193.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Oj tam oj tam koncern "z łukiem i kólkami" jest od lat znany za naszą zachodnią granicą z załatwiania sobie zamówień, a to na schody ruchome, a to na szyny. Wszystko jest już prawomocne wiec mówię wprost. Tam sobie załatwiali zamówienia to tu sobie nie załatwią? a moloch PLK to taki burdel, że kogoś w końcu znaleźli kto "był na tyle uprzejmy", że ...no ;) O innych się nie wypowiem bo nic nie zostało póki co ujawnione a tym bardziej uprawomocnione
2014-07-01 19:36:11 Autor: zdziwiony
---.30.110.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@vvde
A jakie to firmy są??? To chyba nie jest duży rynek wykonawców?
2014-07-02 06:28:43 Autor: podklady
---.free.aero2.net.pl
Tylko nie dawajcie ich do Gdanskiego odziału plk bo je zepsuja :]
2014-07-02 08:48:48 Autor: vvde
---.devs.futuro.pl
a choćby Moris, Trade-Port czy Voestalpne które ma swoje polskie przedstawicielstwo.
Tak wiem jedna z tych firm to tylko pośrednik, ale sprzedaje szyny. Zreszta TK tez nie produkuje w Polsce swoich szyn tylko handluje
2014-07-02 11:25:53 Autor: et21
---.wifi.univ-lorraine.fr
E tam... A może po prostu żadna huta nie chce podchodzić do przetargu, bo całą produkcję może na pniu sprzedać prywatnym wykonawcom remontów i modernizacji?
2014-07-02 11:56:13 Autor: vvde
---.devs.futuro.pl
"jakbym był Hutą" (co brzmi śmiesznie :D ) to wolałbym żeby zaniemówiły u mnie państwowe PKP PLK, bo kasa jest pewna i na pniu to wolałbym sprzedać właśnie im niż firemkom które mogą być niewypłacalne
2014-07-02 14:27:34 Autor: et21
---.wifi.univ-lorraine.fr
A co, jeżeli ,,firemka, która może być niewypłacalna'' płaci z góry? I wystarczy jej faktura i deklaracja zgodności, a nie zaświadczenia o niekaralności członków zarządu?
2014-07-03 08:40:17 Autor: vvde
---.devs.futuro.pl
pokaż mi takie firmy na rynku :D :D :D :D rozbawiłeś mnie
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Europejska może niezbyt szybko, ale dość konsekwentnie zmierza w kierunku gospodarki przyjaznej dla środowiska i nieuzależnionej od paliw kopalnych. Oczywiście największe znaczenie mają tu zmiany w energetyce, ale i do transportu przykłada się bardzo dużą wagę. Stąd od lat realizowane są projekty promujące rozbudowę infrastruktury kolejowej czy rozwijające transport publiczny. Jednym z małych kroków prowadzących do ograniczenia emisji ma być także ograniczenie ruchu lotniczego na rzecz kolejowego – tam, gdzie jest to możliwe. Oczywiście na niektórych trasach „wystarczy” wybudować koleje dużych prędkości, ale przy większych odległościach alternatywą mają być pociągi nocne. Na razie pojawiają się pierwsze po latach nowe dalekobieżne nocne połączenia – plany są bardzo ambitne, ale czy okażą się skuteczne? 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.