Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Piętrowe ezety w PKP Intercity? Sześciu producentów w konsultacjach

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
07-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
07-02-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Piętrowe ezety w PKP Intercity? Sześciu producentów w konsultacjach
fot. M. SzymajdaWnętrze wagonów piętrowych Skody
Na ogłoszone przez PKP Intercity zapytanie ofertowe w sprawie ewentualnego zakupu piętrowych ezetów zgłosiło się aż sześciu producentów. Ich propozycje mogą stać się alternatywą dla bardzo drogiej oferty konsorcjum Pesa-Newag w powtarzanym i nierozstrzygniętym przetargu na piętrowe zestawy push-pull.

Jak poinformowało nas PKP Intercity, na zapytanie dotyczące dostawy fabrycznie nowych piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych odpowiedzi udzieliło 6 producentów: Stadler, Alstom, Skoda, Newag, Pesa, Siemens. Niestety, jak twierdzi przewoźnik, oferty są złożone i przedstawianie konkretnych cen nie wchodzi w grę.

– Ze względu na złożoność poszczególnych ofert, na tym etapie nie jesteśmy w stanie podać konkretnych cen – napisał Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity. Dodaje też, że żadne decyzje dotyczące rozstrzygnięcia przetargu na pojazdy typu push-pull oraz ewentualnego ogłoszenia przetargu „zastępczego” na piętrowe ezety nie zapadły. Newag, który jest partnerem konsorcjum Pesa-Newag w przetargu na push-pulle, raczej chłodno wypowiadał się o swoim udziale w ewentualnym przetargu na ezety.

To, że wziął udział w konsultacjach nie oznacza wcale, że weźmie udział w przetargu.

– Obecnie prowadzone są analizy odnośnie tych dwóch projektów. PKP Intercity wystąpiło do konsorcjum, które złożyło ofertę na push-pulle, o przedłużenie terminu związania z ofertą do 9 kwietnia – dodał Cezary Nowak.

O ostatniej, bardzo drogiej ofercie w przetargu na push-pulle, pisaliśmy tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5