Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Pierwszy wydłużony Flirt dla ŁKA już na testach w Żmigrodzie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
09-10-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

Stadler Polska prowadzi obecnie w Żmigrodzie proces wydłużania dziesięciu z dwudziesty łódzkich Flirtów 3 o jeden człon środkowy. ŁKA jako pierwsze w Polsce zdecydowało się na dodanie członu do elektrycznego zespołu trakcyjnego.

Łączenie dodatkowego członu środkowego w pierwszym Flircie dla ŁKA miało miejsce ostatniego dnia lipca. Końcowy montaż elementów wyposażenia, okablowania itd. trwał przez następne tygodnie.

– Pojazd ten jest obecnie w Żmigrodzie, gdzie prowadzone są dynamiczne testy typu. W tym roku planujemy także przeprowadzenie testów jazdy w trakcji wielokrotnej z pojazdami dwuczłonowymi – napisała Marta Jarosińska, rzecznik prasowy Stadlera Polska.

Jak wyjaśnia, Stadler na razie otrzymał jeden zespół trakcyjny do rozbudowy. Dopiero kiedy zakończą się wszelkie badania i trójczłonowy zestaw zostanie dopuszczony do ruchu, producent przebuduje dziewięć kolejnych. Dzieje się tak dlatego, że ŁKA pozostałymi pojazdami (ma ich dwadzieścia, ale przebudowa obejmie połowę z nich) cały czas prowadzą regularny ruch.

– Po zakończeniu testów i uzyskaniu homologacji pojazd zostanie przekazany przewoźnikowi. Kolejny pociąg do rozbudowy ma zostać nam dostarczony przez ŁKA w 2021 roku – dodaje Marta Jarosińska.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5