Partnerzy serwisu:
Innowacje

Pierwsze na świecie systemy do zabezpieczania przed oblodzeniem dla KDP

Dalej Wstecz
Partner działu

Partner działu:

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
17-09-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Corail TS

Podziel się ze znajomymi:

INNOWACJE
Pierwsze na świecie systemy do zabezpieczania przed oblodzeniem dla KDP
Fot. Corail TS
Pierwsze na świecie systemy do zabezpieczania przed oblodzeniem dla kolei dużych prędkości zostały we wrześniu przekazane do eksploatacji chińskiemu przewoźnikowi CRH. Wdrożenie systemu będącego odpowiedzią na szczególne wymogi przewozów z dużymi prędkościami oraz na dalekie dystanse prowadzone było przez zespół Nordic i Corail TS. Faza testów prowadzona była na zasadzie konkurencji z innymi podmiotami. Wynikiem tego etapu jest uzyskanie przez Nordic stosownych certyfikacji, jako jedynemu podmiotowi na rynku chińskim, zarówno w obszarze technologii jak i stosowanych preparatów zabezpieczających.

W trakcie fazy przedwdrożeniowej sprawdzano możliwe konfiguracje systemu oraz oddziaływanie preparatów o różnym składzie, w celu uzyskania jak najlepszego rezultatu. Niektórymi ze znaczących wyzwań były niskie temperatury otoczenia, dochodzące do -40°C, konieczność zachowania trwałości powłoki przeciwoblodzeniowej na znacznych dystansach oraz duża prędkość pojazdu, utrudniająca zachowanie optymalnego zabezpieczenia. Efektem testów jest wypracowanie optymalnego rozwiązania, pozwalającego na osiągnięcie najlepszego możliwego dla tych warunków efektu.

Prace koordynowane są przez chińską spółkę Nordic Hi-Tech będącą współwłasnością Nordic, należącej w całości do polskiej Corail TS. Wdrożenia automatycznych systemów do zabezpieczania przed oblodzeniem stanowią jeden z planów rozwoju w obszarze kolei na rynku chińskim. Zbudowany przez lata na tym rynku potencjał umożliwiający m.in. certyfikację urządzeń i systemów, jest wykorzystywany do rozwoju oferty w zakresie zimowego utrzymania taboru oraz infrastruktury, w tym np. sieci trakcyjnej.

Spółki Corail TS (www.corail.pl) oraz NORDIC (www.nordicws.com) będą wystawcami na zbliżających się targach TRAKO. Zapraszamy na stanowisko C35.
Partner działu

Partner działu:

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5