Partnerzy serwisu:
Biznes

Corail TS kupiło Nordic, potentata w zimowym utrzymaniu taboru

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
11-09-2019
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Corail TS

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Corail TS kupiło Nordic, potentata w zimowym utrzymaniu taboru
Fot. Corail TS
Z początkiem września polska spółka Corail TS została właścicielem 100% udziałów szwedzkiej kolejowej spółki technologicznej Nordic, producenta automatycznych systemów do zabezpieczania taboru szynowego przed oblodzeniem. Systemy bazują na technologii prewencyjnego natrysku na pojazdy ochronnych preparatów na bazie biodegradowalnego glikolu propylenowego.

Systemy NORDIC użytkowane są w ponad dziesięciu krajach europejskich i poza Unią Europejską. Te najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania wspierają w zimowym utrzymaniu taboru największych światowych przewoźników i zarządców infrastruktury takich jak norweski Bane Nor, szwedzki SL, niemiecki DB, francuski SNCF czy chiński CRC. Użytkownikami systemu w Polsce są Koleje Mazowieckie i PKP Intercity. Oferowana technologia chroniona jest kilkunastoma patentami na terenie Unii Europejskiej oraz w Chinach, Stanach Zjednoczonych Ameryki i Kanadzie.

Przy transakcji podjęto decyzję o zachowaniu przejmowanych spółek zależnych od NORDIC w Norwegii oraz Chinach, co zapewni możliwość szczególnego wsparcia tych kluczowych rynków. Rynek norweski stanowi obecnie jeden z największych rynków dla oferowanych systemów, natomiast na rynku chińskim zaawansowane prace rozwojowe prowadzi spółka NORDIC HI-TECH (www.nordic-hitech.com).

Spółki Corail TS (www.corail.pl) oraz NORDIC (www.nordicws.com) będą wystawcami na zbliżających się targach TRAKO. Zapraszamy na stanowisko C35.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5