NUMER 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat numeru:
Rower na kolei
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Pierwsza obietnica nowego ministra

| Dziennik Gazeta Prawna 18.11.2011 114

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2011-11-18 12:09:38 Autor: marco polo
---.xdsl.centertel.pl
to będzie musiało być przspieszenie 1m/s2.

Pytanie, czy 2h20min to czas Warszawa Centralna-Gdańsk Główny czy Warszawa Wschodnia?
2011-11-18 12:11:13 Autor: fastcracker
---.xdsl.centertel.pl

fastcracker
no to się szykuje KDP do trójmiasta
2011-11-18 12:12:05 Autor: Andzia
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Była Łódź, będzie Gdańsk. Polski jako takiej nadal nie ma.
2011-11-18 12:22:40 Autor: Patyczak
---.qld.bigpond.net.au
A dlaczego do Gdańska? Myślę, że błędem każdego Ministra są deklaracje na początku kadencji...

Oby tylko więcej Boeingów nie lądowało na brzuchu i żeby te austostrady na \\\"kiepskim\\\" asfalcie za szybko się nie posypały. Kolej ma się dobrze ... zapewne Minister za dużo nie będzie zmieniał w składzie Ministerstwa, tylko zagoni ludzi do roboty, a sam zajmie się \\\"Public Relations\\\".

No cóż. Powodzenia!!!
2011-11-18 12:27:09 Autor: Rak
---.238.64.20.ip.abpl.pl
Panie Nowak, a czy to prawda, że z Krakowa do Katowic na koniec pana kadencji też pociągi pojadą 2h 20 min? ;)
2011-11-18 12:31:42 Autor: Msiek
---.dynamic.gprs.plus.pl
Wniosek z tego taki, że w planach dla aparatczyków z Trójmiasta jest ten sam wariant, który przrabiano z aparatczykami z Łodzi w Warszawie.
2011-11-18 12:40:38 Autor: Patyczak
---.qld.bigpond.net.au
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/gazeta-wyborcza-piloci-zgubili-sie-we-mgle-we-wroc,1,4910162,region-wiadomosc.html
2011-11-18 12:43:41 Autor: stand
---.38.109.122.internetia.net.pl
Na koniec kadencji, ale przepraszam czyjej? Spec od mediów czyli lania wody bierze się teraz za kolej. Czas umierać.
2011-11-18 12:45:34 Autor: Miluś
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Teraz jak mamy nowego ministra to wiadomo już jak będzie przebiegała KDP z Warszawy do Poznania i Wrocławia: Nie przez Łódź, a przez Gdańsk właśnie :DDDDDDDDDD
2011-11-18 12:47:57 Autor: psim
---.aster.pl

psim
@\"Spec od mediów czyli lania wody bierze się teraz za kolej\"

Również mi wydaje się to wyjątkowo smutne. Będziemy pewnie mieli tak jak w Kolejach Śląskich: ochy, achy, zachwyty oficjeli jacy to jesteśmy wspaniali, a rzeczywistość będzie dalej skrzeczała.
2011-11-18 13:00:40 Autor: przewoz
---.dynamic.gprs.plus.pl
Z Warszawy do Gdańska w 2:20?
Teraz, jak modernizacja w toku, pociągi kupione, to tak można gdybać. Ale chyba raczej pomiędzy przystankiem Warszawa Choszczówka a Gdańsk Lipce..
2011-11-18 13:22:14 Autor: Jakub
---.slupsk.vectranet.pl
Ciekawe kiedy ogłoszenie przetargów na projekt i budowe multimodalnego podziemnego dworca Gdańsk Główny za 2 mld z kilkoma podziemnymi tunelami za kolejne kilka miliardow :P

Nowak takimi deklaracjami pokazuje że bedzie robił dokladnie to co Grabarczyk i kontynuował jego dzieło tyle ze na swoim podwórku :)
2011-11-18 13:25:18 Autor: Robert Wyszyński
---.238.5.206

Robert Wyszyński
Cytat Nowaka:

\"odróż z Warszawy do Trójmiasta pod koniec kadencji, odpowiedział w wiadomości SMS, że 2 godziny i 20 minut. A to teoretyczne jest możliwe.\"

No pewnie że jest - szczególnie jak się będzie SŁUCHAŁO Massela, wtedy jest.

A ja ma pytanie mantryczne: Czemu, do kutwy nędzy, \"haj spid\" do Warszawy może mieć Gdańsk, Gdynia, Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, niedługo Lublin i Białystok - a Wrocław (leżący w podobnej odległości) mieć nie może. No pytam się! Jest mądry na odpowiedź?

2011-11-18 13:37:06 Autor: Janek J
---.xdsl.centertel.pl
A czemu Bydgoszcz nie będzie miała?>
Słyszałem ze remontu Bydgoszcz-Toruń nie będzie w 2012r. Może po 2014r.
Czemu Olsztyn nie ma dobrego połączenia ze stolicą? Piła, Gorzów, Jelenia Góra, Wałbrzych, Suwałki, Grudziądz. Czemu tam nie ma chociaż połączeń 100-120km/h.
2011-11-18 13:37:58 Autor: Jakub
---.slupsk.vectranet.pl
@RW

A ja ma pytanie mantryczne: Czemu, do kutwy nędzy, \"haj spid\" do Warszawy może mieć Gdańsk, Gdynia, Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, niedługo Lublin i Białystok - a Wrocław (leżący w podobnej odległości) mieć nie może. No pytam się! Jest mądry na odpowiedź?\"


Moze dlatego, że Grabarczyk zablokowal modernizacje \"protezy koniecpolskiej\" która była zagrożeniem dla jego łódzkich planów?

A moze dlatego, że nikt \"wazny\" nie czyta rynku kolejowego i nie wie albo nie chce wiedziec że powstał tani wariant \"kaletówka\" 3 odnoga CMK którego pomysłodawca był jeden z forumowiczów RK?

Moze ten cały Nowak zainteresuje sie tymi wariantami.
2011-11-18 13:50:24 Autor: stand
---.38.109.122.internetia.net.pl
@ Robert Wyszyński
Teoretycznie wszystko jest możliwe, nawet haj spid do Wrocławia, szczególnie, że Pan Premier 4 lata temu wciskał dokładnie ten sam kit o KDP co Nowak, a dziś nawet słówkiem nie pisnął na ten temat. Frajer ten, kto się jeszcze łudzi. Co do Massela, to warto przypomnieć, jak przed ministrowaniem chłopina łzy ronił na swoim blogu o zwolnieniach do 20 km/h na przejazdach. Za jego krótkiej przecież kadencji tylko tam, gdzie prowadzę pociągi przybyły dwa następne, a pies z kulawą nogą tych przejazdów nie chce nawet osikać, zero ruchu. Ale Massel zostanie, bo to przecież tak jak Nergal ziomal Sławka specjalisty od dobrej nowiny dla wszystkich.
2011-11-18 13:52:29 Autor: Hermann
---.centertel.pl
Dajmy ministrowi czas, dopiero za kilka miesięcy będzie można ocenić działania, lub ich brak. Szkoda, że nadal w naszym kraju pokutuje myślenie z gatunku \"coś kosztem czegoś\", a przecież może być i Y i proteza Koniecpolska. Y - dla pociągów kwalifikowanych, proteza dla TLK. niestety w tym kraju to s/f! Szkoda...
2011-11-18 14:22:52 Autor: mk
---.play-internet.pl
ZOBACZYMY, GADAĆ MOĹťNA O WSZYSTKIM - O POGODZIE, zobaczymy co pokaże, jeśli mu się uda, to następna kadencja murowana.... oby nie było powtórki z Grabarczyka...... bo ten to się zna na pchaniu karuzeli....
2011-11-18 14:26:29 Autor: pp
---.play-internet.pl
http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_Nowak DOŚWIADCZENIA TO ON NIE MA CHYBA ĹťE W SIEDZENIU W SEJMIE....
2011-11-18 15:08:11 Autor: gryff
---.dynamic.gprs.plus.pl
Panie ministrze na początek radzę Panu poczytać fora o tematyce strikte kolejowej ,osobiście polecam forum info kolej gdzie administracja jak również bardzo wielu mądrych ludzi zna temat kolei od tzw podszewki i mówię to z całą odpowiedzialnością że wiele kolegów czy koleżanek z tego forum spokojnie mogli by być Pańskimi doradcami ,bo politycy tak naprawdę guzik znają się na tematach dotyczących kolei
2011-11-18 15:15:26 Autor: króliczek
---.adsl.inetia.pl
@Robert Wyszyński
KDP na Poznań idzie do Brukseli ( DB AG - ICE )
KDP na Wrocław idzie do Paryża ( SNCF - TGV )
Pierwsze idzie do Parlamentu Europejskiego, drugie na Wersal ( Paris East ) - Republic of Poland.
Tylko, że KDP nasze biegnie do Luwru i do szkanej piramidy ( Paris Bercy ) - Commonwealth of Poland.
2011-11-18 15:18:54 Autor: Hubert Pollak
---.75.119.207
Wszystkim polecam wejść do systemu sprzedaży biletów na intercity.pl nie) wybrać datę z nowego rozkładu i sprawdzić z jakim czasem możemy kupić bilet do Gdańska. Wczoraj jeszcze był ekspres, na który intercity sprzedaje bilety i pisze na biletach, że jedzie 1:43
2011-11-18 15:35:12 Autor: R. W. O.
---.222.99.94
@ \"Nowo wybrany minister pytany przez DGP o to, ile czasu będzie zajmować podróż z Warszawy do Trójmiasta pod koniec kadencji, odpowiedział w wiadomości SMS, że 2 godziny i 20 minut.\"
Przypomina się Radio Erewań. \"Słuchacz pyta - czy pod koniec kadencji będą już jeździć pociągi z Warszawy do Gdańska. Rado Erewań odpowiada - będą jeździć tylko z Warszawy do Gdańska.\"
2011-11-18 17:36:31 Autor: marcin1234
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
ja proponuję Gdynia- Zakopane 3.50 to też jest możliwe pod koniec kadencji :)
2011-11-18 21:46:27 Autor: st
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
taaak, info kolej oszolom .pl
2011-11-19 13:31:07 Autor: Gux
---.net.stream.pl
Może przynajmniej jako człowiek Tuska ukaże grabarczykową Łódź i da parę groszy na linię herbską i do Wrocławia pojedzie się z Częstochowy i Warszawy jak w cywilizowanym kraju.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Prawo i polityka
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat najnowszego raportu jest z jednej strony wakacyjny, a z drugiej – mocno rozgrzewający opinię publiczną – czyli kolej i rower. Jak zwykle, nie brakuje również ciekawych rozmów, tematu integracji komunikacji czy przyszłości technologicznej, takiej jak wodór i ETCS. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR