Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Pendolino: Pieniądze za opóźnienia za chwilę, do wakacji Wi-Fi na pokładzie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
01-02-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Pendolino: Pieniądze za opóźnienia za chwilę, do wakacji Wi-Fi na pokładzie
Fot. Michał Szymajda, Rynek-Kolejowy.plKabina ED250
Sąd arbitrażowy orzekł na korzyść PKP Intercity w głośnej sprawie dotyczącej opóźnień w dostawie wyprodukowanych przez Alstom pociągów ED250. Przewoźnik czeka już tylko na przelew gotówki. Ma się pojawić lada chwila.

– Wszystkie formalności zostały już dopięte i czekamy wyłącznie na przelew zasądzonej kwoty na konto spółki PKP Intercity – powiedział prezes PKP Intercity na spotkaniu z dziennikarzami. – Chodzi o kwotę 42 mln euro – dodał i poinformował, że pieniądze nie wpływają na przedstawiony dziennikarzom wynik spółki za rok 2016.

Pieniądze z Pendolino na kolejne inwestycje

Co się stanie z pieniędzmi z tytułu opóźnień w dostawach Pendolino? Czy przewoźnik nie wykorzysta ich do spłaty pierwszych rat kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, zaciągniętego na wkład własny do zakupu nowego taboru?

– Mamy tak przygotowany plan działalności na ten rok, aby uwzględnić aspekt spłaty pierwszych rat. Natomiast pieniądze z tytułu odszkodowania zostaną zabudżetowane i pomogą w realizacji inwestycjach PKP Intercity zaplanowanych na ten i następny rok. Wszyscy oczekują tego, by firma się rozwijała i tak będzie się działo – powiedział Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Internet w Pendolino od wakacji?

Jak powiedział prezes PKP Intercity, pojawi się szansa na wprowadzenie Internetu na pokład najszybszego pociągu w Polsce. – W czerwcu rozpoczną się przeglądu pociągów poziomu P4. Rozmawiamy z Alstomem, aby przy tej okazji doposażyć pociąg o Wi-Fi. Wiemy, że brak internetu to sprawa dokuczliwa – powiedział.

Czy przeglądy (około dwutygodniowe) nie wpłyną na kształt oferty pociągów EIP przed wakacjami? – Nie ma takiego zagrożenia. Do tego czasu z Niemiec wróci jeden z pociągów Pendolino, który przebywa tam na testach homologacyjnych. Powinien nam pomóc w utrzymaniu istniejącej siatki połączeń EIP – powiedział Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity odpowiedzialny za eksploatację, który dodał, że liczy na uzyskanie możliwości wjazdu z pasażerami na niemiecką sieć kolejową jeszcze w tym roku. – Badania homologacyjne w Niemczech przebiegają pomyślnie, więc jest na to szansa – dodał.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

20 lat Pendolino w Czechach

Świat

20 lat Pendolino w Czechach

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Zobacz również:

20 lat Pendolino w Czechach

Świat

20 lat Pendolino w Czechach

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5