Partnerzy serwisu:
Pasażer

Perturbacje w dojeździe koleją do Berlina

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
08-12-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Perturbacje w dojeździe koleją do Berlina
fot. M. SzymajdaKomunikacja zastępcza we Frankfurcie
Jeszcze przez kilka dni dojazd pociągiem z Warszawy i Poznania do Berlina będzie bardzo utrudniony. Wszystko przez remont mostu na Odrze i podberlińskiego odcinka torów. Dostępny jest już rozkład jazdy i bilety pociągów po Nowym Roku.

Remont mostu na Odrze prowadzony jest od 3 grudnia. Uprzykrza on życie pasażerom zmierzającym do i z Berlina i wydłuża tą podróż. W Rzepinie konieczna jest przesiadka na autobus, a później we Frankfurcie, nierzadko jeszcze przesiadka do lokalnego pociągu (zasady przejazdu na okres remontu dostępne są tutaj, informują o nich także drużyny pociągowe). Prace prowadzone przez Deutsche Bahn mają zakończyć się 12 grudnia przed północą, ale ich reperkusję potrwają do ranka 13 grudnia. Dodatkowe utrudnienia spowodowane są przez strajk maszynistów w Niemczech.

Do przedwczoraj wstrzymana była także sprzedaż biletów na pociągi z i do Berlina z odjazdami po Nowym Roku. – Blokada połączeń do i z Berlina po nowym roku wynikała z zapowiedzianej korekty rozkładu jazdy po stronie niemieckiej – napisał Cezary Nowak, rzecznik PKP Intercity. Spółka zaktualizowała już dane dostarczone od Niemców i bilet przez internet i w kasach można nabyć bez większych przeszkód.

Dobrą wiadomością jest ustanowienie sztywnego taktu dla pociągów berlińskich. Z Warszawy Centralnej odjeżdżać będą w nowym rozkładzie o 4:45, 6:45, 8:45, 10:45 i 12:45 i 16:45. Czas przejazdy wyniesie 5 godzin i 21 minut dla wszystkich składów. Także z Berlina zaplanowano odjazdy w takcie. Jeśli będzie wola i chęć, w przyszłości, po zakończeniu remontu w okolicach stacji Błonie i prac na węźle warszawskim i przy założeniu lekkiego skrócenia postojów na trasie, możliwe będzie skrócenie czasu przejazdu do 5 godzin.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5