Partnerzy serwisu:
Pasażer

Kolejna akcja strajkowa maszynistów w Niemczech

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
08-12-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Kolejna akcja strajkowa maszynistów w Niemczech
fot. JoachimKohler-HB, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org
Zgodnie z zapowiedziami maszynistów ze związku zawodowego GDL wczoraj wieczorem rozpoczął się kolejny strajk na kolei w Niemczech. Potrwa on do dziś, do godziny 22. 

Deutsche Bahn uruchomiły tzw. rozkład awaryjny, według którego na tory wyjedzie zaledwie co piąty pociąg. Połączenia przewoźników prywatnych, np. Länderbahn, Flixtrain czy Regiobahn wykonywane są praktycznie bez ograniczeń.

Wprawdzie związkowcy zostali wezwani do strajku u wszystkich przewoźników, ale u konkurencji zrzeszeni są w przytłaczającej większości członkowie konkurencyjnych organizacji związkowych.

Maszyniści z GDL domagają się wyraźnej podwyżki płac, premii i redukcji czasu pracy do 35 godzin tygodniowo, o czym już informowaliśmy. Drobnym pocieszeniem może być fakt, że według GDL to ostatni strajk w tym roku, a w przypadku braku porozumienia bezterminowe strajki rozpoczną się ponownie po 6 stycznia 2024.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5