Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Wraca marka Berlin – Warszawa Express

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
17-09-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Wraca marka Berlin – Warszawa Express
Fot. Hubert Wietrzyński
PKP Intercity wrócą do marki „Berlin-Warszawa Express”. Stara nazwa znacznie lepiej wyróżnia berlińskie pociągi niż obecne.

W projekcie nowego rozkładu jazdy 2022/2023, dla pociągów Warszawa – Berlin nie planuje się już nazw własnych. Nie będzie więc „Berolinum”, „Wisły” czy „Szprewy”. PKP Intercity wróci bowiem do marki znanej z lat poprzednich. Wszystkie pociągi do Berlina ponownie będą uruchamiane pod marką „BWE”.

– Berlin-Warszawa Express będzie nazwą dla wszystkich pociągów kursujących na trasie łączącej dwie stolice – napisała Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity. Będzie to spore uproszczenie i powrót do tradycji. Właśnie pod taką marką połączenie funkcjonowało od początku lat 90-tych. Czy oznacza to także powrót do charakterystycznego biało-niebieskiego malowania wagonów i innych wyróżników marki?

– Nie planujemy zmian w malowaniu wagonów. Szczegóły dotyczące siatki połączeń międzynarodowych przekażemy bliżej terminu wdrożenia nowego rozkładu – dodała Ziemska.

Na razie wiadomo, że pociągów będzie od grudnia sześć (o jeden więcej niż obecnie). Ich cennik ma być, na odcinku do granicy państwowej, tożsamy z pociągami EIC. PKP PLK określiły dla PKP Intercity godziny odjazdów międzynarodowych pociągów z Warszawy Wschodniej do Niemiec na: 4:29, 6:24, 8:19, 10:14, 12:19, 16:19. Podróż między Warszawą Centralną a Berlinem ma trwać około 5 godzin i 40 minut, o ile PLK uda się uporać z wlekącą się latami modernizacją magistrali E20, a PKP Intercity zapewni sobie odpowiednią liczbę wielosystemowych lokomotyw.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5