Partnerzy serwisu:
Pasażer

Parowozy wrócą do ruchu 20 marca? Nie ma pewności

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-02-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Parowozy wrócą do ruchu 20 marca? Nie ma pewności
Fot. Łukasz Piotrowski, SM42.pl
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", Koleje Wielkopolskie planują 20 marca przywrócić regularne pociągi prowadzone parowozami. Urząd Marszałkowski województwa zaznacza jednak, że nie jest to jeszcze pewne.

W styczniu pisaliśmy o staraniach czynionych przez Urząd Marszałkowski Województwa w celu uruchomienia połączeń. – Obecne prace skupiają się m.in. wokół pozyskania odpowiednich do parowozów wagonów, które to zapewnią porównywalny do tradycyjnych pociągów standard i komfort świadczenia usług przewozowych. Rozmowy z kontrahentami trwają, lecz na chwilę obecną trudno określić datę finalizacji transakcji – informowało biuro prasowe marszałka. Pierwotnie jako termin uruchomienia pociągów z parowozami wskazywano grudzień 2016 roku.

Jak dowiedział się „Rynek Kolejowy”, wnioski Kolei Wielkopolskich dotyczące uruchomienia pociągów z trakcją parową zostały złożone na marzec tego roku. – Rzeczywiście, pociągi w trakcji parowej są planowane w rozkładzie jazdy od 20 marca – przyznaje Beata Wagner z Kolei Wielkopolskich. Zaznacza jednak, że przewoźnik czeka na decyzję Urzędu Marszałkowskiego.

Henryk Szczefanowicz, zastępca dyrektora Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu poinformował „Rynek Kolejowy”, że Instytucja Kultury Parowozownia Wolsztyn jest na „zaawansowanym etapie pozyskiwania wagonów do przewozów z użyciem parowozów”. Dodaje jednak, że „nie ma w tej chwili stuprocentowej pewności, że transakcja dojdzie do skutku w czasie, który umożliwi uruchomienie tych pociągów w marcu”. Być może miłośnicy parowozów będą się jeszcze musieli uzbroić w cierpliwość.

Przewozy pociągami z lokomotywą parową są planowane na trasie Wolsztyn – Leszno w dni robocze, a w soboty na trasie Wolsztyn – Poznań.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5