Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Dziki parking przy linii z Siedlec do Hajnówki będzie ucywilizowany

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Autor:

PKP PLK

Data publikacji:
22-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
20-06-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Dziki parking przy linii z Siedlec do Hajnówki będzie ucywilizowany
fot. Paweł Mieszkowski/PKP PLK
Na stację Niemojki w powiecie łosickim łatwiej będzie dojechać samochodem – w miejscu dotychczasowego „dzikiego” parkingu powstanie nowy. Ogłoszony został przetarg, który wyłoni wykonawcę prac.

Pasażerowie w Niemojkach na linii z Siedlec do Hajnówki, łączącej województwa mazowieckie i podlaskie, zyskają przy stacji kolejowej parking na 20 samochodów, w tym 2 stanowiska dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Teren położony za budynkiem dawnego dworca zostanie uporządkowany i utwardzony. W połowie czerwca głoszony został przetarg na projekt i realizację prac, których zakończenie planowane jest w pierwszej połowie przyszłego roku.

Mieszkańcy Niemojek korzystają już z efektów wcześniejszej inwestycji w ramach Programu przystankowego. Od jesieni 2021 r. pociągi zatrzymują się przy dwukrawędziowym peronie o długości 200 m. W ramach prac przygotowano wygodne drogi dojścia, w tym dla osób o ograniczonej mobilności, a rowerzyści zyskali dostępną wiatę. Peron w Niemojkach był pierwszą inwestycją w kraju zrealizowaną w ramach Programu przystankowego za 2,3 mln zł netto.

W województwie mazowieckim planuje się wybudować łącznie 14 parkingów przy istniejących i powstających przystankach, o szacunkowej wartości ponad 11 mln zł. Są to Jasienica Mazowiecka, Szewnica oraz Niemojki, które są na etapie przygotowania, Ciechanów, Mława, Ruda Wielka, Chorzele, Wola Bierwiecka, Kruszyna, Warka, gdzie niedawno podpisano umowy na realizację zadań oraz Urle, gdzie trwają roboty budowlane. Na zadaniach w Zielonce oraz Małkini trwają prace projektowe i oczekiwanie na wydanie pozwoleń oraz decyzji administracyjnych. Udostępniliśmy już dla podróżnych miejsca parkingowe przy nowym przystanku Błonie Rokitno.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5