Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Ósmy pociąg skierowany na niewłaściwy tor w Warszawie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
11-07-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Ósmy pociąg skierowany na niewłaściwy tor w Warszawie
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SAzdjęcie ilustracyjne
Według informacji "Rynku Kolejowego", dziś w Warszawie doszło do kolejnego skierowania pociągu na niewłaściwy tor przez PKP PLK. To przynajmniej ósmy taki przypadek w tym roku.

Według naszych informacji, przed godziną 12tą na stacji Warszawa Zachodnia pociąg PKP Intercity Łużyce ze Zgorzelca został wyprawiony do stacji Warszawa Centralna, zamiast do Warszawy Głównej. Użyty został sygnał radio-stop. - Komisja ustali okoliczności wydarzenia, do którego doszło dzisiaj, 11 lipca, około godziny 11:30. Skład PKP Intercity relacji Zgorzelec – Warszawa Główna, został skierowany w stronę Warszawy Centralnej, zamiast w kierunku Warszawy Głównej. Nie było zagrożenia dla pasażerów. Skład został zatrzymany i wycofany do stacji Warszawa Zachodnia. Obecnie zdarzenie nie ma wpływu na kursowanie pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym - poinformował "RK" Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Na Portalu Pasażera PKP PLK są również informacje, że z powodu usterki rozjazdu na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Włochy mogą wystąpić opóźnienia pociągów do około 10 minut po układzie podmiejskim. To usterka trwająca przynajmniej od poniedziałku.

Przypomnijmy, że 5 lipca w Warszawie na niewłaściwe tory zostały skierowane aż dwa pociągi. Liczne nieprawidłowości w prowadzeniu ruchu przez PKP PLK wytknął ostatnio Urząd Transportu Kolejowego.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5